banner346
banner19

Pamukkale'de Gönüllere Dokundular

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın özel sporculara yönelik yürüttüğü Mutlu Çarşamba Projesi kapsamında, Pamukkale semalarında havalanan sıcak hava balonu ile engelli sporcular eşsiz bir deneyim yaşadı.

Pamukkale'de Gönüllere Dokundular
banner20
banner243

Denizli Haber - Denizli’de Mutlu Çarşamba projesi gönüllere dokunmaya devam ediyor. Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürlüğünün girişimiyle ilçede başarılarıyla fark yaratan özel sporculara yönelik farklı bir etkinlik yapıldı. Beş görme engelli judocu, iki işitme ve iki de bedensel engelli badminton sporcusu antrenörleri ve aileleriyle birlikte sabahın ilk ışıklarında Pamukkale’de buluştu. Dünyaca ünlü Pamukkale travertenlerinin üzerinde sıcak hava balonuyla yerden 1100m yükseğe havalanan özel sporcular, yaşadıkları deneyimi kelimelere döktü.

“TARİF EDİLEMEZ BİR DUYGU OLDU”

Hayatlarında ilk defa balona bindiklerini söyleyen sporcular, yaşadıkları duygunun tarif edilemez olduğunu ifade etti. Görme engelli olup arkadaşlarının betimlemeleriyle manzarayı zihinlerinde canlandırdıklarını söyleyen bazı sporcular da yaşadıkları mutluluğu paylaştı.

 AKÇAY “HEPİMİZ İÇİN UNUTAMAYACAĞIMIZ BİR ANI OLDU”

Her çarşamba uzman antrenörler eşliğinde sportif etkinliklerle Mutlu Çarşamba projesinin devam ettiğini söyleyen Pamukkale Gençlik Spor İlçe Müdürü Zafer Akçay, bu kez farklı bir programla özel sporculara unutamayacakları bir anı yaşatmayı düşündüklerini, sonucunda anlamlı ve güzel bir etkinliğe şahit olduklarını söyledi.

Mutlu Çarşamba projesine destek veren Laodikya Balon firmasının etkinlikten hiçbir ücret talep etmeyerek projeye sponsor olduğu kaydedildi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2021, 18:02

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER