banner19

SKANDAL OLAYIN ARDINDAN 13 YAŞINDAKİ SEYFİ DİKER İLK KEZ KONUŞTU

DENİZLİ PAMUKKALE HABER

Eski milli yüzücü Tolga Öcal'ın 13 yaşındaki Denizlili Seyfi Diker'e yaptığı skandal hareketin ardından Diker ilk kez konuştu.

Muğla'nın Marmaris ilçesinde gerçekleşen Uluslararası Aquamasters Yüzme Yarışları'nda 13 yaşındaki Seyfi Diker, tam yarışı kazanacakken daha çocuk olan Seyfi'yi iterek yere düşüren Tolga Öcaş, Ukraynalı yarışmacının birinci olmasını sağladı, kendisi de ikinci oldu. Organizasyonun 1.5 kilometre açık su yarışmasının finalinde 40 yaşındaki eski milli yüzücü Tolga Öcal, yarışı genel klasmanda kendinden önce bitirmek üzere olan 13 yaşındaki Seyfi Diker'i denizden çıkarken iterek düşürdü. 5 Mayıs Pazar günü İçmeler'de gerçekleşen 1500 metre yarışında 11-13 yaş grubunda yarışan Deniz Yüzme Spor Kulübü'nden Seyfi Diker, çekişmeli geçen parkuru en önde tamamlayıp sudan birinci çıktı.

Bu esnada 40-44 yaş kategorisinde yarışan ve 10. kez gerçekleştirilen aynı organizasyonda daha önce birçok genel klasman şampiyonluğu bulunan Üsküdar Su Sporları yüzücüsü Tolga Öcal, finiş çizgisinde sudan hemen önünde çıkan kendisinden 27 yaş küçük sporcuya çarparak düşürdü.

Kadınlar kategorisinde yarışa ferdi olarak katılan Ukraynalı Iryna Bolshakova, olayın ardından yarışı ilk sırada bitirirken Tolga Öcal çizgiyi ikinci sırada geçti. Küçük sporcu Seyfi Diker ise göz yaşlarına boğulup çizgiyi geçer geçmez yere yıkıldı. 13 yaşındaki Seyfi Diker ilk kez konuştu. O anları anlattı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mayıs 2019, 17:27

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14