banner346
banner19

Vali Karahan, Yurt İnşaatında İncelemede Bulundu

Pamukkale Üniversitesi yerleşkesinde 118.097 m2 alanda inşaatı devam eden, 2000 yatak kapasiteli yurt inşaatında incelemelerde bulunan Vali Hasan Karahan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Vali Karahan, Yurt İnşaatında İncelemede Bulundu

Gençlik ve Spor Bakanlığı’na bağlı Kredi ve Yurt Hizmetleri Denizli’de yatırım çalışmalarını sürdürüyor. Kınıklı Mahallesinde bulunan üniversite yerleşkesi içinde 118.097 m2 yüzölçümlü alanda yurt kampüsü inşaatları devam ediyor. İki etap halinde yapılan yurt inşaatında ilk etapta iki yurt bloğu, bir sosyal tesis ve bir idari bina yer alıyor.

VALİ KARAHAN YERİNDE İNCELEDİ

İki özel şirketin taahhüdünde devam eden inşaat alanında Denizli Valisi Hasan Karahan incelemelerde bulundu. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu ile proje mühendislerinden çalışmalar hakkında bilgi alan Karahan, inşaatı devam eden yurt bloklarını gezdi.

2000 YATAK KAPASİTELİ OLACAK

İlk etap yurt inşaatının 30 Eylül 2020’de tamamlanacağı açıklanırken, ikinci etap ve tüm birimleriyle tesisin 2022 yılı Şubat ayında hizmete gireceği kaydedildi. Tesis hizmete açıldığında 7 yurt bloğunda toplam 2000 yatak kapasitesiyle üniversite öğrencilerini ağırlayacak.

Güncelleme Tarihi: 13 Kasım 2019, 11:08

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER