banner346
banner19

Başkan İnamlık’tan 23 Nisan mesajı

Tavas Belediye Başkanı Hüseyin İnamlık, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olması dolayısıyla basın mesajı yayımladı.

Başkan İnamlık’tan 23 Nisan mesajı
banner20
banner243

Denizli Haber - Başkan İnamlık mesajında; Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 101. yıldönümünde, Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından tüm dünya çocuklarına armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını büyük bir coşkuyla kutluyoruz.

Türkiye Büyük Millet Meclisi 23 Nisan 1920’de ‘’Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir.’’ anlayışıyla kurulmuş ve tarihimizin en önemli dönüm noktalarından biri olmuştur. İstiklal harbine yön vermiş bağımsızlık mücadelemizin merkezi olmuş Türkiye Büyük Millet Meclisi, milletimizin istiklal ve istikbal yolunda gösterdiği azim ve kararlılığı tüm dünyaya ilan etmiştir. Bu önemli gün Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından millet egemenliğini sonsuza kadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

Milletimizin aydınlık geleceği olarak gördüğümüz çocuklarımızın; sağlıklı ve mutlu bireyler olarak yetişmeleri ve bu şekilde hayatlarını sürdürmeleri en büyük isteğimizdir. Geleceğimizin umudu sevgili çocuklar, kahraman bir milletin evlatları olarak sizler ülkemizin yarınlarısınız. Yarının gençleri ve büyükleri olarak, Milletimizin güven ve desteği ile her zaman başarılı olacağınıza yürekten inanıyoruz.  Her birinizin vatanını, milletini gönülden seven, kültürel değerlerine sahip çıkan,  kendine güvenen bireyler olduğunu görüyor, sizlerle gurur duyuyoruz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı ülkesini, milletini seven, ülkesi için çalışıp üreten bireyler olarak yetiştirmek en önemli görevlerimizdendir.

Bu duygu ve düşüncelerle, başta Türkiye Cumhuriyetimizin kurucusu  Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere vatanımız uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi saygı ve rahmetle anıyor, tüm çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyorum” dedi.

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER