banner346
banner19

‘Her Kuzuya Bir Biberona Var mısın?’

Tarım ve Orman Bakanlığı ile Gençlik ve Spor Bakanlığı arasındaki ''Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü'' kapsamında Tavas İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından ‘Her Kuzuya Bir Biberona Var mısın?’ etkinliği düzenlendi.

‘Her Kuzuya Bir Biberona Var mısın?’
banner20
banner243

Tavas Kızılca da düzenlenen programda İlçe Tarım ve Orman Müdürü Halil Nas konuyla ilgili açıklamasında “Tavas İlçemizde son 3 yılda 40 küçükbaş yetiştiricimize ‘Koyun ve Keçilerde Verimliliği Artırma’ projesi kapsamında 104 baş koç dağıtımı yapıldı, Halk Elinde Islah Projesi kapsamında ise 7 küçükbaş yetiştiricisinde 1200 baş Karya ırkı anaç koyun yetiştiriciliği yapılmaktadır” dedi.

Etkinliğe Tavas Zeybekler Anadolu lisesinden 30, Tavas Gazi İlköğretim Okulundan 15 ve Kızılca İlköğretim okulundan 15 olmak üzere toplamda 60 gönüllü öğrenci katılım sağladı. Öğrencilerin tarıma olan ilgisini artırmak ve onların tarım ve hayvancılıkla iç içe olmalarını sağlamak amacıyla genç gönüllülerle kuzular buluşturuldu.

Öğrencilere Karya ırkı koyunun özellikleri, kuzu bakım besleme hakkında bilgilendirmeler yapıldı. Öğrenciler kuzulara biberonla süt vererek kuzuların anneleriyle kavuşma anını ilgiyle izledi. Gönüllü Öğrencilere ''Gönüllülük Alanında İşbirliği Protokolü'' kapsamında katılım belgeleri verildi.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2020, 12:45

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER