banner346
banner19

Sosyal medya çöktü mü?

2019 boyunca neredeyse her hafta erişim sorunlarıyla boğuşan Instagram, beğenileri kaldırmanın arifesinde yine çöktü. Öte yandan Facebook kullanıcıları ise fotoğraf yükleme sorunu yaşıyor. Çoğu kullanıcı akışı yüklenemedi uyarısıyla karşılaşırken, keşfet sayfasına, profillere ve yorumlara erişim sorunları söz konusu. Erişebilen kullanıcılar ise yavaşlama sorunuyla karşı karşıya...

Sosyal medya çöktü mü?

Denizli Haber - Facebook'un en popüler sosyal medya mecrası konumuna gelen Instagram; Batı Amerika, Avrupa ve Güney Asya gibi önemli bölgelerde sorun yaşamaya başladı. Türkiye, Avrupa bölgesine bağlı sunucular üzerinden hizmet aldığı için sorunların hissedildiği bölgeler arasına dahil oldu.

Kullanıcılardan gelen bilgilere göre akış yenilenmiyor, mesajlar iletilmiyor, gönderilerdeki yorumlar görüntülenmiyor, profil ekranı sürekli yükleme ekranında takılı kalıyor ve Hikayeler güncellenmiyor.

Facebook da ise fotoğraf paylaşma ve mesajlarda sorun yaşanıyor.

Instagram erişimin sorununda son durum:

Instagram'ın yıl boyunca devam eden erişim sorunları, yılın son haftalarında da devam edecek gibi görünüyor. Ayrıca yakında beğenileri de kaldıracak olan platform, bu sorunlar ile pek çok kullanıcının canını sıkmışa benziyor.

Instagram cephesinden sorunların kaynağına ve ne zaman düzeleceğine ilişkin bir açıklama bulunmuyor. Bazı kullanıcılar, zaman zaman erişebildiklerini ama kısa süre sonra sorunların tekrarlandığını iletiyorlar.

Güncelleme Tarihi: 28 Kasım 2019, 22:11

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER