banner346
banner19

WhatsApp iOS Grup Sohbetlerinde Yeni Dönem

WhatsApp iOS kullanıcıları için yeni özelliklerini test etmeye devam ediyor. Bugün yaşanılan gelişme ile birlikte, WhatsApp iOS grup çağrıları için yeni tasarımını beta olarak kullanıma sundu.…

WhatsApp iOS Grup Sohbetlerinde Yeni Dönem
banner20
banner243

Popüler mesajlaşma platformu, iOS beta 2.18.110.1 sürümü ile birlikte grup görüntülü konuşma özelliği için yeni kullanıcı arayüzünü test ediyor. WABetaInfotarafınca aktarılan bilgiler doğrultusunda grup çağrısı yapacağımız arayüz baştan aşağıya yeniden tasarlanıyor.

Yukarıdaki görselden de görebileceğiniz üzere WhatsApp iOS gruplarında sağ en üst köşede artık bir arama butonu bulunacak. Bu çağrı butonu ile kolay bir şekilde arkadaşlarınız ile grup şeklinde görüntülü sohbetler başlatabileceksiniz.

Fakat şunu belirtmemiz gerekiyor ki,  bulunduğunuz gruptan sadece rehberinize kayıt etmiş olduğunuz arkadaşlarınızla grup halinde görüntülü konuşabileceksiniz.

Söz konusu bu yenilik henüz Android kullanıcıları için ne zaman kullanıma sunulacağı hakkında resmi bir açıklama yapılmadı. Şimdilik sadece beta programına kayıt olan iOS kullanıcıları için kullanıma sunulan bu özelliğe herkesten önce sahip olabilmek için aşağıdaki açıklamış olduğumuz adımları takip edebilirsiniz.

WhatsApp iOS Public Beta testlerine nasıl katılırım?

App Store üzerinden TestFlight uygulamasını indirdikten sonra, beta testlerine geçebilmek için buraya tıklayın. Linke tıkladıktan sonra karşınıza çıkan ekrandan ”Start Testing (Teste Başla)” seçeneğine tıklayın. Teste Başla tıkladıktan sonra bu sayfadan TestFlight uygulamasına yönlendirileceksiniz.

Uygulamaya yönlendirildikten sonra beta testlerine katılım şartlarını ve koşullarını kabul edin. Tüm bunları yaptıktan sonra geriye kalan tek işlem ise, App Store üzerinden indirmiş olduğunuz TestFlight uygulamasından, WhatsApp’ın Beta sürümünü indirmek. Böylece sizde, en son gelen yenilikleri herkesten önce deneyimleyebileceksiniz.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2018, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER