Denizli Haber - Lise son sınıf öğrencileri için farklı şehirlerden gelen 12 üniversite tanıtım için Denizli’de buluştu.  Üniversiteler kendi stantlarında öğrencileri bilgilendirmeye yönelik tanıtımlar gerçekleştirdi. Tanıtım stantlarında üniversiteleri temsilen gelen görevliler, lise son sınıf öğrencilerini bilgilendirip öğrencilerin sorularını yanıtladılar.

PAÜ Standı Yoğun İlgi Gördü

Denizli’nin farklı liselerinden gelen öğrenciler PAÜ standına yoğun ilgi göstererek, PAÜ hakkında bölümlerin taban ve tavan puanları, eğitim-öğretim, kampüs olanakları, mesleklerin iş imkânları ve sosyal imkânlar gibi konularda çeşitli bilgiler aldılar. PAÜ standında görevliler ayrıca tanıtım broşürlerinde yer alan karekodlar ile interaktif olarak PAÜ’nün imkân ve olanaklarını anlattılar.

Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler Denizli'deki Nöbetçi Eczaneler

Etkinlikte ayrıca, çeşitli üniversitelerden gelen konuklar “Doğru Üniversite Nasıl Seçilir?”, “Reklam Tasarımı ve İletişimi”,  “Geleceğini Keşfet”,  “Geleceğin Meslekleri ile Lider Olmak”,  “Tıp Fakültesi Öğrencisi Olmak”, “Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik” başlıklı konularda sunumlar gerçekleştirdi.

Pamukkale Üniversitesi öğrencilerinden Onur Altınova (Tıp Fakültesi)  ve Hilal Güneş (PDR Bölümü-Eğitim Fakültesi) de kendi bölümleri ve kampüs hakkında bilgi verdikten sonra izleyicilerin sorularını yanıtladılar.