banner346
banner19

Aydın denizli yolu ne zaman kısalacak?

Aydın denizli yolu ne zaman kısalacak?

Aydın denizli yolu ne zaman kısalacak?

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Aydın-Denizli otobanının 2016 yılı içerisinde ihale edileceği müjdesini vermişti fakat fizibilite çalışmaları nedeniyle ihale 2017’ye kaldı.

Aydın-Denizli Yolu hakkında açıklama yapan Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, toplam 165 kilometre olan proje hakkında bilgiler vererek; “Bir taraftan da fizibilite hesapları devam ediyor. Hedef bu yıl içerisinde ihale etmektir” dedi.

Karayolları 2. Bölge Müdürü Abdulkadir Uraloğlu, uzun dönem gündemi meşgul eden Aydın-Denizli karayolu hakkında açıklamada bulundu. Uraloğlu, “140 kilometre, 25 kilometre bağlayıcı yollar olmak üzere 165 kilometredir. Şu an yok kararı için gerekli işlemleri başlattık. O karar bekleniyor. Bir taraftan da fizibilite hesapları devam ediyor. Hedef bu yıl içerisinde ihale etmektir. Öngörümüz ilk yarı içerisinde ihale etmekti. Bu gelişmeleri takip ederek; yap-işlet-devret modeli olarak her halükarda bu yılın içerisinde yapacağımızı ümit ediyorum. Denizli ile Antalya arasında ise henüz projeleri devam ediyor. Muhtemelen projesini de bu yıl içerisinde bitirmiş oluruz” dedi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ocak 2017, 15:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER