banner304
banner19

İkiz Bebeklerini Göremeden Kalbine Yenik Düştü

İkiz Bebeklerini Göremeden Kalbine Yenik Düştü

İkiz Bebeklerini Göremeden Kalbine Yenik Düştü
banner20
banner243

Denizli’de tekstil mühendisi olarak çalışan Oğuz Ortan (46) ile eşi Emel Ortan’ın mutlu giden evlilikleri ikiz bebek sahibi olacakları haberini almaları ile tam bir masala dönüştü. Uzun süredir tüp bebek yapmak için uğraşlar veren Ortan ailesi, artık çocuk sahibi olacaktı hem de aynı anda iki bebek…

 

İKİZLERİ İÇİN DİMDİK AYAKTA DURAN MÜKEMMEL ANNE

Ancak Tekden Hastanesi Kadın Hastalıkları Uzmanları tarafından düzenli kontrolleri yapılan Emel Ortan’ın bu mutluluğu çok kısa sürdü. Hayat arkadaşı Oğuz Ortan’ı doğumuna 3 hafta kala ani kalp krizi sonucu kaybeden Emel Ortan’ın adeta dünya başına yıkılmıştı. Hem yol arkadaşım dediği eşini bir daha göremeyeceği için hem de eşinin çok istediği ikiz bebeklerini göremeyecek olması, Emel Ortan’ı çok derinden üzdü. Doğumuna haftalar kala bu kadar üzüntünün kendisini yıpratmasından çok ikizlerine zarar vermemesi için dimdik ayakta durmayı başaran Emel Ortan, acısını bile yaşayamadan ikizlerini de riskli doğum sonucu dünyaya getirdi. Anne Ortan’ın yaşadığı talihsizlikler Tekden Ailesi olarak bizleri de derinden üzdü.

 

32 HAFTALIK PREMATÜR DOĞUM SONRASI İKİZLERİNDEN DE AYRILDI

Riskli gebelik süreci geçiren Emel Ortan ikiz erkek bebeklerini 32 haftalık yani tam 2 ay önce dünyaya getirse de doğum sonrası onları kucağına dahi alamadan onlardan da ayrılmak zorunda kaldı. Tekden Hastanesi Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi’nde Yenidoğan Uzmanı Doç.Dr.Osman Öztekin ve ekibi tarafından 35 gün gözetim altında tedavileri başarıyla gerçekleşen Ortan bebekler 5 hafta sonra annelerine sağlıklı bir şekilde teslim edildi.

 

 “YA ONLARI DA KAYBEDERSEM”

Anne Emel Ortan eşinden kalan en büyük mirasın ikiz bebekleri olduğunu ifade ederek “Acıyı da sevinci de bir arada yaşıyorum. İnanın çok farklı bir şey bu. Rahmetli eşimle en büyük hayalimiz çocuk sahibi olmaktı. Rabbim bize bir istedik iki verdi. Ama sevincimiz kursağımızda kaldı. Eşimi hiç beklemediğim bir anda sonsuza kadar kaybettim. Çok canım yandı ama karnımda taşıdığım ikizlerim tutunacak bir dal gibi beni hayata bağladı. Onların yaşama sağlıklı gelmeleri için direndim, acımı içime gömdüm. Doğumumdan sonra onlardan kısa bir süre ayrı kaldım. Bu benim içimi en acıtan şey oldu. ‘Ya onları da kaybedersem’ korkusuyla haftalarca bekledim. Ama şükür ki Tekden Hastanesi yöneticileri, çalışanları ve Doktorumuz Osman Bey bu süreçte bana o kadar destek verdi ki her şeyden önce ikizlerim önce Allahı’ın sonra onun sayesinde şuan kucağımda. Cümlemi bitirmeden önce son bir şey daha ilave etmek istiyorum. Rahmetli eşimin ölümü ile ilgili bir takım yanlış söylentiler oldu. Eşimin ikiz babası olacağı için ve ikizlerini görüp kalp krizi geçirdiği konuşuldu. Ama konunun bunlarla hiçbir alakası yok. Çünkü eşim kalp krizini benim doğumumdan önce yaşadı. Lütfen insanlarımız bu konularda biraz daha hassas davransın ve bir şeyleri konuşmadan önce birinci ağızdan bizleri dinlesinler. Yaşadığımız onca acının yanında bunlar da bizi yıpratmaya yetiyor” dedi.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 13:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14