Denizli Haber - GSB Denizli yurtlarında kalan öğrenciler için turnuva heyecanı başladı. Merkez ve ilçe yurtlarını buluşturan Yurtlar Arası Spor Turnuvası farklı branşta sporcuları bir araya getiriyor. Dostluk ve rekabetin aynı anda yaşandığı turnuvalar 10 gün sürecek.

6 BRANŞTA 585 SPORCU KATILDI

Futbol, Basketbol, Masa Tenisi, Badminton, Voleybol, Satranç branşlarında 585 sporcunun ter dökeceği müsabakalarda salon sporları Kınıklı Spor Salonunda, Futbol müsabakaları ise Saraçoğlu stadında oynanıyor. Satranç turnuvasına ise Pamukkale yurdu Sosyal Tesisler Satranç Salonu ev sahipliği yapacak.

BADMİNTON TAMAMLANDI

13 Aralık’ta Badminton branşı ile başlayan Denizli gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Yurtlar Arası Spor Turnuvaları Masa Tenisi ve Futbol ile devam ediyor. 9 takımın katıldığı Badminton turnuvalarında kadınlar şampiyonu Pamukkale Yurdu olurken erkeklerde şampiyon Prof. Akşit Cevat Akşit Yurdu oldu. Voleybol ve Basketbol müsabakaları 19 Aralık, Satranç müsabakaları ise 21 Aralık tarihlerinde oynanacak.

İLMAN ‘‘ GENÇLERİMİZ EN İYİSİNİ HAKEDİYOR’’              

Denizli’de okçular 2023’ün ilk atışını yaptı Denizli’de okçular 2023’ün ilk atışını yaptı

Yurtlar Arası Spor Turnuvaları Badminton Branşı ödül töreninde gençlere seslenen Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, ‘‘ Geleceğin mimarı olacak gençlerimizin, yurtlarımızda sadece barınma beslenme değil sosyal, kültürel ve sportif alanlarda kendilerini geliştirebilmek için çalışmaların hedef yükselterek devam ettiğini belirtti. Türkiye’nin farklı şehirlerden öğrenim görmeye gelmiş ve aile ve takım olma bilinci ile hareket eden gençlerin her şeyin en iyisine layık olduğunu da sözlerine ekleyen İlman, turnuvalara katılım sağlayan sporcuları tebrik ederek, organizasyonda emeği geçenlere teşekkür etti.