Denizli Haber- Buldanlı İstihkam Uzman Çavuş Kemal Özek'in, Pençe –Kilit operasyon bölgesinde teröristlerle girdiği çatışmada şehit düşmesi sonucu  iptal edilen Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali ile Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda  Sultaniye Çekirdeksiz Üzüm  Festivali’ni iptal eden Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  festival etkinliklerini Cumhuriyetin 100.Yılı Kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirmeye hazırlanıyor.

Buldan Belediyesi Başkanı Mustafa Şevik, “Buldanlı evladımız Uzman Çavuş Kemal Özek’in  şehadeti bizleri derinden üzdü.  O nedenle 11-12-13 Ağustos tarihlerinde düzenlemeyi planladığımız Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları festivali ile 18-19-20 Ağustos tarihlerinde düzenleyeceğimiz Yenicekent Tripolis Kültür ve Turfanda Çekirdeksiz Üzüm Festivalimizi iptal etmiştik. Festival etkinliklerimizi 100.yıl kutlamaları kapsamında 22 Eylül -29 Ekim tarihleri arasında gerçekleştirme kararı aldık” dedi.

100.YIL KUTLAMALARINA HAZIRLANIYORUZ

Özel etkinlik ve açılışlarla Cumhuriyetin 100. yılını anlamlı kılmak ve coşkulu şekilde kutlamak istediklerini belirten Başkan Şevik, 22 Eylül’de başlayacak olan  “Festival Buldan 100.Yıl Etkinlikleri”nin Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Cumhuriyet yönetimi ilan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Konseri ile sona ereceğini açıkladı.

100.yıl coşkuna ortak olmak isteyen tüm hemşehrilerini Buldan’da davet eden Başkan Şevik,“ Cumhuriyetimiz 100 yaşında ve biz bunun gururunu yaşıyoruz. Bununla birlikte 100. yılı anlamlı kılmak ve coşkulu şekilde kutlamak amacıyla 22-23-24 Eylül tarihlerinde Buldan’da, 29-30 Eylül-1 Ekim tarihlerinde Yenicekent’te birçok etkinlik ve açılış planladık. Bu kapsamda birbirinden önemli tesis ve yatırımı hizmete açacağız. Türkiye’nin sevilen sanatçılarını Buldanlı hemşehrilerimizle buluşturacağız 100.yıl etkinlikleri,  Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin Cumhuriyet yönetimi ilan ettiği 29 Ekim Cumhuriyet Konseri ile sona erecek” diye konuştu.

SEVİLEN SANATÇILAR SAHNE ALACAK
Buldan Dokuma Kültür ve El Sanatları Festivali 100. Yıl etkinlikleri kapsamında 22 Eylül Cuma akşamı  Nigar Muharrem, Hakan Eyiden, 23 Eylül Cumartesi akşamı Kolpa 24 Eylül Pazar akşamı ise Ali Kınık ve Sahra Alanyazı Meydanı’nda  Buldanlılarla buluşacak.

Editör: Tahir Aygün