Denizli kebabının ustalarından Bakanlığın tereyağı kararına destek Denizli kebabının ustalarından Bakanlığın tereyağı kararına destek

Denizli Haber - “3 Mayıs 1944’ün Türkçülerin ızdırabı ile yoğrulmuş bir dönüm günü olduğunu belirten Başkan Solak,  Türklüğün varoluşuyla birlikte nice kahramanın yaktığı istiklal meşalesinin, 3 Mayıs 1944'ün sisli ortamında daha da güçlendiğini, Milliyetçi Hareket Partisi'nin doğum ve doğruluş müjdesidir. 3 Mayıs Türk milliyetçilerinin dönemin tahakkümlerine boyun eğmeyişi; bütün dünyayı saran yayılımcı, işgalci komünist anlayışa ve anti-demokratik politikalara karşı duruşu nesiller boyunca eşi benzeri bulunmayacak bir emsal niteliği kazanmıştır. Bu tarihte Ankara’da bir araya gelen yüzlerce davasına kutsanmış; gönülleriyle sadakat sunmuş; her zerresiyle bağlanmış ülkü erleri Türk milliyetçiliğini bağrına basmış; fevkalade bir şuurla Türk milliyetçiliğine sahip çıkmışlardır. 80 yıl önce Türklüğe kilit vurmaya çalışanlara karşı al bayrakta kan olmayı göze almış gönüller inanmışlığın en muazzam timsali haline gelmiştir” dedi.

“3 MAYIS MİLLİYETÇİLER GÜNÜMÜZÜ KUTLUYORUM”

3 Mayıs Milliyetçiler gününü kutlayan Başkan Özgür Solak, “80 yıl önce Ülkücü Türk gençliğinin verdiği haklı mücadele bugün de dilde, fikirde ve dijitalde verilmektedir. Merhum Gaspıralı’nın deyimiyle 'dilde, fikirde, işte birlik' ve sonrasında da Türk dünyasına sesleneceğimiz dijitalde de birlik anlayışıyla; dijital sanat, yapay zekâ, dijital finans, blokzincir geliştirme, siber güvenlik, blokzincir hukuku gibi başlıklar içeren BlokZincir Akademisi’ni Türk gençliğinin kullanımına sunduk. 3 Mayıs ruhunun emanetleriyle perçinlenen çağrımız, geçmişten ders alıp geleceğe ümitle bakmak isteyen her duyarlı ve vatansever Türk gencinedir. Bu vesileyle merhum Başbuğumuz Alparslan Türkeş Beyefendi başta olmak üzere kuvvet bulduğumuz ruhu ortaya çıkaran, Türk milliyetçiliğinin varlık mücadelesini sürdüren, Türkçülük-Turancılık ülküsünü yaşatan fikir ve dava insanlarını, inandıkları yoldan dönmeyen ve taviz vermeyen kahraman büyüklerimizi rahmet, minnet ve dualarla anıyorum. 3 Mayıs Milliyetçiler Günümüzü kutluyorum” diye konuştu.

 

Editör: Tahir Aygün