Denizli Haber - 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 101. yıl dönümü Merkezefendi Belediyesi’nin çeşitli etkinlikleri ile kutlanacak. Sporla iç içe bir nesil yetiştirmek amacıyla sportif olarak birçok çalışma ve etkinlik gerçekleştiren Merkezefendi Belediyesi tarafından 30 Ağustos Zafer Bayramı için futbol, tenis ve satranç turnuvası düzenliyor. Düzenlenen turnuvalara Merkezefendi’de ikamet eden ve başvuru şartlarını karşılayanlar katılabilecek.

“SPORU SEVEN BİR İLÇEYİZ”

Her gün binlerce Merkezefendili’ye spor yapma imkanı sağladıklarını belirten Başkan Doğan, “Sporun gençlerimizin gelişimi için çok önemli olduğunu biliyoruz. Bugüne kadar da spor alanında birçok etkinlik ve proje gerçekleştirdik. Sporla iç içe olan, sporu seven bir ilçeyiz. 30 Ağustos Zafer Bayramımıza özel üç branşta turnuva düzenliyoruz. Tüm sporcularımızı turnuvalarımıza bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

STRATEJİ VE ZEKA MÜCADELESİ

Satranç turnuvası 28 Ağustos Pazartesi günü başlayıp 30 Ağustos Çarşamba günü sona erecek. Pamukkale Satranç Salonu’nda gerçekleştirilecek turnuva üç kategoriden oluşuyor. 30 Ağustos Zafer Bayramı Satranç Turnuvası’na katılmak isteyenler www.denizli.tsf.org.tr adresinden başvuru yapabilecekler. Son başvuru tarihi ise 27 Ağustos Pazar günü saat 20.00’ye kadar.

MİNİK SPORCULAR KORTA ÇIKIYOR

2013-2014 ve 2015 doğumlu sporcuların katılacağı 30 Ağustos Zafer Bayramı Tenis Turnuvası 21 Ağustos Pazartesi günü başlayacak. Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nde düzenlenecek olan turnuva, 30 Ağustos Çarşamba gününe kadar sürecek. Düzenlenen turnuvaya kayıtlar 18 Ağustos Cuma günü sona erecek. Kayıtlar Selçukbey Spor Eğitim Merkezi’nden veya 0552 222 0920 numaralı hat üzerinden yapılacak.

HEYECAN DOLU MAÇLAR OYNANACAK

U12 kategorisindeki sporcuların mücadele edeceği futbol turnuvasına başvurular devam ediyor. Katılım sağlamak isteyen kulüplerin, 25 Ağustos’a kadar Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu’na dilekçe ile başvuru yapmaları gerekiyor. Maç gün ve saatleri kayıtlara göre belirlenecek.

Editör: Tahir Aygün