Denizli haber - MÜSİAD Denizli Şubesi, 3T ‘Tanı-Tanıştır ve Ticaret Yap’ Programı kapsamında MÜSİAD İzmir Şubesine üye iş insanlarını Denizli’de ağırladı. Denizli Ticaret Odası Toplantı salonunda gerçekleştirilen buluşmaya MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Gökhan Temur başta olmak üzere çok sayıda iş insanı katıldı. İzmir ve Denizlili iş insanları iki şehir arasında ticareti geliştirmek, alanlarında ya da yatırım yapmayı düşündükleri ticari kollarda fikir alışverişinde bulunmak için ortak masa etrafında bir araya geldi. Denizli ve İzmirli iş insanları, 3T buluşmasıyla büyük bir potansiyel yakaladıklarına vurgu yaptı.

WhatsApp Image 2023-07-19 at 16.29.12 (2)

“3T VERİMLİ BİR TİCARİ İŞBİRLİĞİ DÖNEMİNİN BAŞLANGICI OLACAK”

Toplantı açılışında söz alan MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, “Öncelikle hepinizi içtenlikle Denizli'ye hoş geldiniz demek istiyorum. Bugün burada, MÜSİAD İzmir Şubesi üyeleri ve Denizli MÜSİAD Şubesi olarak, 3T Tanıştır Ticaret Yap projesi kapsamında bir araya geldik. Bu projenin öncelikli amacı, iki derneğimiz arasında diyaloğu arttırmak ve karşılıklı ticari ilişkilerimizi geliştirmektir. Bizler, birlikte çalışmanın, güçlü bağlar kurmanın ve ağlarımızı genişleterek daha başarılı olmanın önemini biliyor ve vurguluyoruz.

 Denizli, ülkemizin önemli ticaret merkezlerinden biridir ve ev sahipliği yaptığı pek çok iş fırsatıyla adını duyurmuştur. Hem Denizli’mizin hem de İzmir’imiz arasındaki potansiyeli daha da ileriye taşımak ve işbirliklerimizi geliştirmek adına 3T Programı büyük bir fırsattır. Umarım bu ziyaret, her iki şubemiz için de verimli bir ticari işbirliği döneminin başlangıcı olacaktır” dedi.

WhatsApp Image 2023-07-19 at 16.29.12 (1)

“ÖNEMLİ BİR BULUŞMAYI YAŞIYORUZ”

MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Gökhan Temur’da, Denizli’de olmanın ve iki şehrin potansiyeline katkı koyacak bir toplantıda bulunmanın önemine vurgu yaparak şunları söyledi, “ MÜSİAD Denizli Şubemizin ev sahipliğinde 3T Programı kapsamında Denizli’de olmanın mutluluğu yaşıyorum. Programa vesile olan herkese teşekkür ediyorum. 33 yıldır ilkelerimiz doğrultusunda aynı inanç ve ruhla, elbirliği ile çalışmalarımıza devam ediyoruz. Burada en büyük amacımız, üretmek, ihracat yapmak, istihdam yaratmak. İş dünyamıza MÜSİAD olarak her daim destek olmak. Ülkemizin her derdiyle dertlenen MÜSİAD, büyük Türkiye yolunda çalışmaya devam etmektedir. Türkiye yüzyılında, özellikle orta gelir tuzağını kırmak için, yüksek gelirli, yüksek ekonomili ülkeler seviyesine ulaşmak için katma değer seviyesi yüksek ürünler üretmeliyiz. İhracat odaklı çalışmalıyız. Milli ve yerli teknolojileri geliştirmeliyiz. Nitelikli iş gücü ve sermayeyi oluşturmalıyız. Bu nedenle şubelerimizde işbirliği halinde, üyelerimiz arasında işbirliğini gücünü artırmalıyız. Denizli’de iş dünyasıyla 3T Programı çerçevesinde bir araya gelmenin iki şehrimize de önemli ve büyük potansiyel katacağına eminim. Şimdiden hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Editör: Tahir Aygün