Denizli Haber - Çal Belediyesi çalışanları tarlada, evlerinde çalışan kadınlara karanfillerini verebilmek için yoğun mesai harcadı. Dağda koyun ve keçi otlatan çoban kadınlardan, evlerinde yufka açan kadınlara kadar tüm kadın ve genç kızlara ulaşıp 9 bin karanfili dağıtan belediye çalışanları şimdi de yarın (Cumartesi) Çal Belediyesi Kültür ve Kongre Merkezi’nde saat 20.30-23.00 arasında düzenlenecek olan Kadınlar Günü Eğlence Programı’na hazırlanıyor. Başkan Fethi Akcan’da Çallı kadınları Kadınlar Günü eğlence programına davet etti.

“BİZE DÜŞEN SORUMLULUK KADINA DESTEK VERİP YOLLARINI AÇMAKTIR”

Çal Belediye Başkanı Ahmet Hakan, Mazbatasını alarak görevine başladı Çal Belediye Başkanı Ahmet Hakan, Mazbatasını alarak görevine başladı

Belediye Başkanı Fethi Akcan, hayatın zorlu mücadele sürecinde kadınların erkeklerle eşit şartlarda yer alması gerektiğini, yerel yöneticiler olarak ta kendilerinin kadınlara destek vermek zorunda olduklarını söyledi. Akcan, “Çal’da kadınlara istihdam yaratmak için çabalıyoruz. Kadın istihdamına katkı için tekstil atölyesi açtık. Ardından atölyede yetişen kadınlar Deniz Tekstil’de çalışmaya başladı. Kadın Kooperatifi’nde de kadınlara ciddi bir gelir ve istihdam sağlandı. Türk kadını akıllı ve üretken. Yeter ki biz yollarının açılmasına destek olalım. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

Editör: Tahir Aygün