banner346
banner19

'Meydanı darbecilere bırakmayacağız'

"Meydanı darbecilere bırakmayacağız”

'Meydanı darbecilere bırakmayacağız'
banner20

AK Parti Denizli İl Başkanı Necip Filiz; "Meydanı darbecilere bırakmayacağını ortaya koyan aziz Türk milletimiz, aynı kararlılığı 2023 hedeflerine ulaşma konusunda da sergileyecektir" dedi.

Gündemle ilgili değerlendirmelerde bulunan başkan Filiz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

" Türk ekonomisi güçlüdür, yatırımcılar hiç endişe etmesin, küresel yatırımcılar rahatça gelip Türkiye’ye yatırım yapmaya devam edebilirler. Türkiye hala yaşanan bu küresel krizde en güvenli limandır, yatırım yapılacak en güzel ülkelerden biridir. Darbeden sonraki 3 günde 8 milyar dolar döviz bozduruldu, bankalara yatırıldı. ATM’lerde, bankalarda, hiç panik ve kuyruk olmadı.Darbe girişiminde ekonomiyi alt-üst edecek bir değişim yaşamadık. Borsada hafif düşüş var, kurda hafif yukarıya doğru hareketlenme var. Türkiye’nin notunun düşürülmesi bilimsel ve ekonomik verilere dayalı bir karar değil, ideolojik veya siyasi bir karar olduğu şüphesiz .Daha önce ilan edilen ekonomik müjde paketinin birinci bölümü yasalaştı, ikinci bölümü görüşülüyor, üçüncü bölümü de sırada. Türk özel sektörü dünyanın her tarafından kredi alabiliyor. Yani bu şunu gösteriyor: Türk ekonomisine olan güven devam ediyor. Büyümenin kalitesi de önemli. Tüketimle büyüme değil, üreterek büyüme, dolayısıyla yatırımı önemsiyoruz. Biz şunu söylüyoruz küresel yatırımcılara: Türkiye’de artık hayat normale dönmüştür, uzun vadeli yatırımlarınızı yapmaya devam edin. Dünyadaki ekonomik daralmaya rağmen, yatırımlarda kısıntı yok, yatırımlar devam ediyor. Büyük projeler teker teker gerçekleştiriliyor”

 

Anayasa değişikliği takviminin şuandan itibaren başladığını vurgulayan Başkan Filiz; " Parti genel başkanlarının katıldığı toplantıda bu hususlar benimsenmiştir. Bugünün ihtiyaçlarını karşılayacak ve 79 milyonun hepsini kapsayacak bir anayasa yapmayı hedefliyoruz. Bütün partilerimizin hedefi yepyeni bir anayasa yapmak. Darbelerden kalan vesayet unsurları olan anayasadan ülkemizi kurtarmaktır" dedi.

OHAL konusuna da değinen Başkan Filiz; " Milletimiz OHAL’i niçin ilan ettiğimizi gayet iyi biliyor. Uygulamada herhangi bir sorun da şuana kadar çıkmadı.Asla ve asla ekonomiyle ilgili konuları biz olağanüstü halin içinde düşünmüyoruz . Olağanüstü hali, vatandaş için değil, kendimiz için ilan ettik. Yani devlet için, hükümet için olağanüstü hal ilan ettik” diyerek sözlerine son verdi.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2016, 18:26
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner15

banner14