banner346
banner19

Tin, TÜGVA'da Gençlerle Buluştu

GENÇLER AYDINLIK YARINLARIMIZIN ANAHTARI! AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, TÜGVA Denizli İl Temsilciliği Üniversite Hanım Koordinatörlüğünce düzenlenen ‘Hanım Akademisi’ne konuk oldu. Şahin Tin;…

Tin, TÜGVA'da Gençlerle Buluştu
banner20
banner243

AK Parti Denizli Milletvekili Şahin Tin, Türkiye Gençlik Vakfı Denizli İl Temsilciliği Üniversite Hanım Koordinatörlüğünce düzenlenen ‘Hanım Akademisi’ eğitimine katıldı.

“GELECEĞE DAHA GÜÇLÜ İLERLEYECEĞİZ”

Milletvekili Şahin Tin genç hanımlara yönelik burada yaptığı konuşmasında kurtuluş savaşı döneminde olduğu gibi bugün Anadolu’da milli bir ruhun yeniden dirildiğini söyledi. Dirilen bu milli ruhu ilelebet yaşatacak olanların bugünün genç hanımları olduğunu ifade eden Milletvekili Şahin Tin; “Her alanda eğitimini tamamlamış mücadele azmi olan gençlerimiz sayesinde geleceğe daha sağlam ve güçlü adımlarla ilerleyeceğiz. Bu ve benzeri örnek çalışmalara ve projelere imza atan gençlerimizi kutluyorum. Genç kardeşlerimizin azmi, fedakârlığı ve özverili çalışmaları sayesinde aydınlık yarınları hep birlikte inşa etmeyi sürdüreceğiz” dedi.

“BUGÜNLERE KOLAY GELİNMEDİ”

Gençler için sağladıkları desteği her zaman daha da artırmayı sürdüreceklerini ve bu konuda son derece kararlı adımlar attıklarını belirten Milletvekili Şahin Tin; “Ülkemizin önünde güçlü bir gelecek olduğuna yürekten inanıyoruz. Böylesine azimli ve çalışkan bir gençliğimiz olduğu sürece bizim yolumuza kimse çıkamaz ve önümüzde kimse duramaz. Gençlerimizin üzerine ne kadar ağır bir sorumluluk yüklediğimizin farkındayız. Ancak bugünlere kolay gelinmedi. Atalarımızdan bize emanet olan bu medeniyeti ve coğrafyayı her ne pahasına olursa olsun korumak ve varlığını daha iyi noktalara taşımak bizim olmazsa olmazımız. Bunu da inşallah bu gençlerimiz yapacak. Yürüdüğümüz yolun doğruluğuna inanıyoruz. Geçmişte verdikleri mücadelelerle yedi düveli hizaya getiren kahraman yüreklerin evlatları olarak inşallah bizlerde yüklendiğimiz sorumluluğu yerine getirmenin gayretinde olacağız” dedi.

“GENÇLERİMİZE GÜVENİYORUZ”

Konuşmasında bitip tükenmeyen bir enerjiyle gençlerin her alanda çalışmasının önemine işaret eden Milletvekili Şahin Tin; “Vatan müdafaası söz konusu olduğunda sağına ve soluna bakmadan ileriye koşan gençlerimizin var olması bizim gurur kaynağımızdır. 15 Temmuz gecesi olduğu gibi gerektiğinde tankın, helikopterin, tüfeğin, uçakların ve mermilerin karşısına geçerek vatanımız, bayrağımız için göğsünüzü siper edecek cesarete sahip bir kahramanlar ordususunuz. Yine bununla birlikte ilimde, fende ve bilim alanında aynı cesaret ve başarıyı gösterecek gözleri ışıl ışıl parlayan bir gençliği görüyor olmamız bizim başımızı dik ediyor. Bizler siz gençlerimize güveniyoruz. Özellikle gençlerimiz bitip tükenmek bilmeyen enerjileri ile büyük bir aşk ve şevkle çalışmaya devam etmeli. Gençlerimizin her alanda ortaya koyduğu başarı hikâyeleri Dünya’nın dilinden düşmemeli ve örnek olmaya devam etmelidir. Bu bizim medeniyetimize karşı sorumluluğumuzun bir nişanesidir” dedi.

“ASIM’IN NESLİNİ YETİŞTİRMEK DURUMUNDAYIZ”

Gençlerle ilgili birçok düzenleme yapılmış olmasına rağmen daha yapılacak çok işin olduğuna dikkat çeken Milletvekili Şahin Tin; “Günümüz şartlarına göre artık çıta daha da yükseldi. Beklentilerin ve taleplerin sesi daha dikkat çekici hale geldi. Biz de bu çerçevede yeni vizyon ve hedefler belirliyoruz. Asım’ın neslini yetiştirmek durumundayız. Liderimiz, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın da ifade ettiği gibi ‘Korkaklar Zafer Anıtı Dikemezler.’ Bizler korkmayacağız, yılmayacak ve yorulmayacağız. Çok çalışacak ve belirlenen hedeflere koşarak ulaşacağız. Büyüklerine hürmet konusunda kusursuz olan karşılaştığı hadiseler karşısında vakarını koruyabilen bir gençlik sayesinde inşallah gelecek Türk milletinin olacaktır. İyilik yapma konusunda birbiriyle yarışan kötülüğü ise elinin tersiyle iterek yok sayan bir gençlik sayesinde ülkemiz yarınlarına daha güçlü ulaşacaktır” dedi.

“TOPLUMSAL FARKINDALIK OLUŞTURUYORUZ”

Milletvekili Şahin Tin’e katılımlarından duyduğu memnuniyetlerini ifade ederek sözlerine başlayan TÜGVA Denizli Üniversite Hanım Koordinatörü Ebru Demir, bakış açısını değiştirmek ve bireysel farkındalığı artırmak maksadıyla böyle bir etkinliği düzenlediklerini söyledi. Konuşmasında ‘Hanım, toplumun mimarıdır ve bizim inancımıza göre cennet anaların ayakları altındadır’ düsturunu dile getiren Başkan Demir; “Başarılı bir toplum olmak için önce bireyin kendini tanıması gerekir. Yaptığımız etkinliklerde toplumsal bir farkındalık oluşturmaya gayret ediyoruz. Bugün ilk tuğlasını koyduğumuz, alanında uzman kişilerin eğitimler verdiği ve ilkini başlattığımız ‘Hanım Akademisi’nin hayırlı sonuçlara vesile olmasını diliyor, her zaman yanımızda yer alan, etkinliklerimize katılım sağlayan Milletvekilimiz Sayın Şahin Tin’e de desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

Ardından Milletvekili Şahin Tin ‘Hanım Akademisi’ne katılan genç hanımlara sertifikalarını verdi.

 

Güncelleme Tarihi: 05 Aralık 2018, 17:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER