Denizli Haber- Zafer Aktaş, geçtigimiz yıllarda Merkezefendi’de oynayan oyuncuların gelişim göstermesinin, transferde işlerini kolaylaştırdığını ve bu konunun tercih edilmelerini sağladığını belirtip şöyle konuştu:

“Felsefemiz oyuncuları geliştirmek, inandığımız yöntem bu. Geçen sezonki oyuncularımızdan Euroleague ve Milli takımlara gidenler oldu. Bu Türkler için de geçerli, onlar da Avrupa’da oynayan takımlara transfer oldular. Oyuncuların Denizli’ye gelmelerini kolaylaştırmak için sebep yaratmam lazım. Biz de bunu yapıyoruz. Zor tarafı ise oyuncuların daha bütçeli takımlara geçmeleri sonucunda her sene sıfırdan takım kurma zorunluluğumuz. Oyuncular iyi teklifler alıyorlar ve takımda  tutamıyoruz"dedi.

Yeni kadroyu oluştururken yıllardır takip ettiğim oyunculara yöneldim diyen Aktaş,"Kadromuzda yer alan oyuncular, yazın 15 günde seyrettiğimiz, menajerlerden öğrendiğimiz oyuncular değil. Mesele Belçıkalı Vrenz Bleijenbergh’i 3 yıldır takip ediyorum. Sırp Marko Pecarski U18 Avrupa Şampiyonası’nda MVPsi seçildiğinden beri radarımda. Ömer Yasir’i de yıllardır takip ediyorum ve bu sene çok iyi oynayacağına inanıyorum. Çağatay Özkan’dan büyük beklentim var"dedi.

Denizli seyircisinin genç, dinamik, sezon içinde gelişen takımı sevdigini ifade eden Zafer Aktaş," Gerçekçi hedefimiz ligde kalmak olacak. Geçen yıla göre daha yetenekli ama daha deneyimsiz oyunculardan kuruluyuz. Çok çalışarak hedeflere ulaşacağız.”dedi.

Editör: Tahir Aygün