Denizli Haber - Ev tekstili sektöründe dünyanın lider tekstil firmalarını ağırlayan, Avrupa, ABD, Orta Doğu ve Afrika’nın en büyük tekstil buluşması HOMETEX 2023 İstanbul’da devam ediyor. 850’ye yakın firmanın stant açtığı fuar, 11 holde yaklaşık 200 bin metrekarelik alanda düzenleniyor. Fuara tekstilin başkenti Denizli ise, 96 firmayla katıldı. Denizlili tekstil firmalarının öne çıktığı fuarda yerini alan Altınbaşak Tekstil, ürünleriyle büyük beğeni topladı. Fuarda şhowroomuyla da dikkat çeken firma, sektörün ulusal ve uluslararası oyuncularını ağırlayıp, önemli iş bağlantılarına imza attı.

Kuraklıktan endişe eden çiftçiyi dolu ve yağışlar vurdu Kuraklıktan endişe eden çiftçiyi dolu ve yağışlar vurdu

“FUARDAN UMUTLUYUZ”

Fuarı değerlendiren Altınbaşak Tekstil  İç Piyasa Pazarlama Müdürü Murat Hoşgör, “2023’e seçim süreciyle başladık ancak hazırlıklarımızı tamamladık. Bizler nevresim, havlu ve yastık, yorgan grubumuzla tüm ürün çeşitliliğimizle fuarda yerimizi aldık. Fuarımızdan da umutluyuz. İyi geçeceğinden eminiz. Yurt içi ve yurt dışından gelen müşterilerimizle buluşuyoruz. Biz Altınbaşak Tekstik olarak hedefimizi başta;  Türkiye’yi bir ihracat kapısı yapmak olarak belirledik. Ayrıca markamızı en iyi şekilde yaygınlaştırmak istiyoruz. Hometex Fuarı Denizli’ye olumlu yansıyacaktır. Malum pandemiden çıktık. Avrupa’da ve Amerika’daki resesyonlarla birlikte siparişlerin azalması piyasayı daraltmış gibi göründü ama yavaş yavaş bunun etkisi azalıyor. Denizli önümüzdeki süreçte iyi ve kaliteli ürünlerle Avrupa ve Amerika başta olmak üzere ürünlerini dünyaya yansıtacak” diye konuştu.

TREND RENKLERİ PAYLAŞTI

Öne çıkan trend renkleri de paylaşan Hoşgör, “Bu sene biraz daha canlı renkler ön planda. Zaten Heimtekstil Fuarı’nda bunların çeşitliliğini görmüştük. O renklerin devamı, özellikle ‘toprak renk’ dikkat çekmeye devam ediyor. Bunun dışında doğal ürünlerin ön plana çıktığı bir durum var. Sürdürülebilir ürünlerin ön plana çıktığı bir sezon yaşıyoruz” dedi.

.