​03-09 Ekim tarihlerinde kutlanacak Amatör Spor Haftası için İl Koordinasyon Kurulu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman başkanlığında paydaş kurumlar ve yerel yönetimlerin temsilcileri ile toplandı. Amatör sporlara ilgiyi ve farkındalığı artırmak için hafta boyunca il merkezi ve ilçelerde sportif turnuva ve etkinlikler gerçekleşecek. İşte ayrıntılar..

Denizli Haber -  Amatör sporlara ilgiyi artırmak ve dikkat çekmek için her yıl Ekim ayının ilk haftası kutlanan Amatör Spor Haftası için çalışmalar başladı. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün koordinesinde paydaş kurumlar ve yerel yönetimlerin desteğiyle gerçekleşecek haftanın programı da gerçekleşen toplantıların ardından netleşti. Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman Başkanlığında yapılan İl Koordinasyon Kurulu toplantısına ASKF Başkanı Ayşe Sarıkaya, Denizli Büyükşehir Belediyesi, Pamukkale ve Merkezefendi Belediyesi temsilcileri ile paydaş kurumlardan yetkililer katıldı.

afiş

PAZARTESİ KORTEJLE BAŞLIYOR

Amatör Spor Haftası 03 Ekim Pazartesi günü saat 17.30’da kortej yürüyüşü ile başlayacak. Valilik önünden 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar bando eşliğinde gerçekleşecek yürüyüşe protokol üyeleri, sporcular, Gençlik Merkezi üyesi gençler, amatör sporcular ve spora gönül veren isimlerin katılması bekleniyor.  Yürüyüşün sonunda sporcular, hazırlanan alanda gösterilerini yapacak.

SPORLA DOLU BİR HAFTA

Etkinlikler kapsamında hafta boyunca sportif turnuvalar, 3x3 Basketbol müsabakaları,  Atletizm Yol Yarışları gibi faaliyetler gerçekleşecek. Turnuvalar kapsamında Atıcılık müsabakaları Merkezefendi Poligonunda, Okçuluk Yarışmaları Büyükşehir Belediye Albayrak Tesislerinde, Masa Tenisi Kınıklı Spor Salonunda, Hentbol maçları ise Hasan Güngör Spor Salonunda yapılacak. 

İLMAN “AMATÖR BRANŞLARDA FARKINDALIK OLUŞTURMAYI AMAÇLIYORUZ’

Sporu tabana yaymak ve farkındalık kazandırmak için Amatör Spor Haftasının her yıl kutlandığını belirten Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yerel yönetimler ve kurumlarımız işbirliğiyle hep birlikte yapılacak aktivitelerle spora dikkat çekeceklerini, amatör spor branşlarında farkındalık oluşturmayı amaçlarını kaydetti.

Her yaştan insanın spor yaparak sağlıklı kalabilmesi ve yeni bireylerin spora kazandırılması için çalıştıklarını belirten İlman, özellikle son dönemde Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Büyükşehir Belediyesinin Denizli’ye kazandırdığı spor tesislerinde aynı anda binlerce kişinin spor yapma imkanı bulduğunu sözlerine ekledi. İlman, hafta boyunca yapılacak etkinliklere tüm sporseverleri ve amatör spora gönül verenleri davet etti.

İŞTE PROGRAM:

AMATÖR SPOR HAFTASI ETKİNLİK PROGRAMI

(03-09 EKİM 2022)

Tarih

Saat

Program

Yer

03 Ekim 2022 Pazartesi

17:30

Kortej Yürüyüşü

Valilik önünden başlayıp 15 Temmuz Şehitler Meydanına kadar

18:00

15 Temmuz Şehitler Meydanı

-Saygı Duruşu, İstiklal Marşı

-Protokol Konuşmaları

-Halk Oyunları Gösterisi

-Sportif Gösteriler

04 Ekim 2022 Salı

16:00

3x3 Basketbol Müsabakaları

PAÜ SKS Basketbol Sahası

17.00

Atletizm Yol Yarışları

Gençlik Merkezi önü – 15 Temmuz Şehitler Meydanı

05 Ekim 2022 Çarşamba

16:00

3x3 Basketbol Müsabakaları

PAÜ SKS Basketbol Sahası

Kick-Boks'un Altın Kızından İlman'a Ziyaret Kick-Boks'un Altın Kızından İlman'a Ziyaret

17.00

Atıcılık Turnuvası

Vali Recep Yazıcıoğlu Poligonu

06 Ekim 2022 Perşembe

16:00

16.00

3x3 Basketbol Müsabakaları

PAÜ SKS Basketbol Sahası

Sporcuların Gösterileri

Kampüs Amfi Park

07 Ekim 2022 Cuma

16:00

3x3 Basketbol Müsabakaları

PAÜ SKS Basketbol Sahası

08 Ekim 2022 Cumartesi

10:00

10.00

Okçuluk Yarışmaları

BŞB Albayrak Geleneksel Spor Oyunları Spor Kompleksi

Hentbol Turnuvası

Hasan Güngör Spor Salonu

09 Ekim 2022 Pazar

10.00

Masa Tenisi Turnuvası

Kınıklı Spor Kompleksi

10.00

Hentbol Turnuvası

Hasan Güngör Spor Salonu