Denizli Haber - Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın Türk Sporunun alt yapısına yönelik projesi Anadolu Yıldızlar Ligi Yarışmaları, Osman Bayrakdar Sezonu adıyla devam ediyor. Haziran ayında Atletizm Grup Yarışmaları, Temmuz ayının başında ise Voleybol Çeyrek Finallerine ev sahipliği yapan Denizli’de, 19-23 Temmuz tarihleri arasında Judo Türkiye Final Maçları gerçekleşecek.

MÜSABAKALAR PAÜ SPOR SALONUNDA

Anadolu Yıldızlar Ligi Judo Türkiye Finalleri için hazırlıklar devam ediyor. Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün organizasyonunda yapılacak müsabakalara Türkiye’nin dört bir tarafından grup ve yarı finallerde başarılı olan 252 sporcu sikletlerinde madalyaa alaabilmek için yarışacak. Müsabakalar PAÜ Spor Salonunda yapılacak.

FİNALLER ÖNCESİ KÜLTÜR GEZİSİ SEYİR TEPESİ VE PAMUKKALE’YE

Yarışmaların teknik toplantısı ve tartılar 19 Temmuz Çarşamba günü saat 16.00’da PAÜ Spor Salonunda yapılacak. 20 Temuuz Perşembe günü saat 11.00’de tüm sporcuların katılımıyla Pamukkale Belediyesi Seyir Tepesine ve ayn gün saat 13.00’te Pamukkale Koca Çukur’a kültür gezisi etkinliği gerçekleşecek.

İLMAN “ANALİG İLE TÜRK SPORUNUN ALT YAPISI GÜÇLENİYOR”

Yeni bir organizasyana ev sahipliği yapacak Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nde hazırlıkları yakından takip eden İl Müdürü Ömer İlman, Anadolu Yıldızlar Ligi projesinin Denizli’de başarıyla uygulandığını söyledi. Analig Projesi ile sporcuların farklı illerde maç tecrübesi kazandığını belirten İlman, farklı branşlarda milli takımlara altyapı oluşturacak bir sürecin yaşandığını ifade etti. İlman, Türkiye Şampiyonasında yarışacak tüm sporculara başarılar diledi. 

Editör: Tahir Aygün