Denizli Haber - Türkiye 6 Şubat 2023’te asrın felaketini yaşadı. Kahramanmaraş merkezli, 10 ili etkileyen 2 büyük depremde 50 binden fazla vatandaş yaşamını yitirdi, binlerce ev enkaza döndü. Depremin ardından ülkenin dört bir yanından afet bölgesine destekler gönderildi. Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu ve bölgede yer alan sanayiciler de depremin yaralarını sarmak için bölgeye desteklerini iletti. Bir yandan depremzedeler için yardım malzemeleri toplanıp bölgeye gönderilirken, bir yandan da Denizli OSB İtfaiye ekipleri araç filosunda bulunan 3 kurtarma aracı ile Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkan Vekili Necip Filiz öncülüğünde bölgedeki arama kurtarma çalışmalarına katıldı.

“Asrin Felaketi̇ni̇ Unutmadik, Unutmayacağiz!” (3)

Öte yandan Denizli Organize Sanayi Bölgesi DOSTEM Mesleki Eğitim Merkezi’nde depremzede ailelere gönderilmek üzere yardımlar toplanıp, bölgeye TIR'larla ulaştırıldı. Denizli Organize Sanayi Bölgesi Teknik Koleji Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (DOSTEK) öğretmen ve öğrencilerinin DOSTEM işbirliği ile dikerek hazırladıkları metal konstrüksiyonlu 300 çadırın yanı sıra 300 metal soba, Seyyar Tuvalet ve Duş Kabinleri, 100 bin battaniye, 20 bin havlu ve çeşitli ihtiyaç maddelerinin yer aldığı yardım malzemeleri tırlarla Sanayi Bakanlığı tarafından eşleştirilen Adıyaman OSB’ye gönderildi.

“Asrin Felaketi̇ni̇ Unutmadik, Unutmayacağiz!” (2)

Adıyaman Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyet gösteren fabrikalarda çalışan kişilerin aileleriyle kalabileceği bir alan oluşturmak için kollar sıvandı. Depremzede işçilerin barınması için Denizli OSB Müdürlüğü görevlileri, Adıyaman OSB içerisinde 6 bin metre kare alan üzerinde 100 adet çadır kurdu. Tam teşekküllü 100 çadırın kurulumu tamamlanırken, ihtiyaç halinde kullanılması için 200 çadır daha Adıyaman OSB yetkililerine teslim edildi.

“Asrin Felaketi̇ni̇ Unutmadik, Unutmayacağiz!” (1)-1

Denizli OSB’de “VUK Enflasyon Muhasebesi Uygulamalı Eğitimi” Düzenlendi Denizli OSB’de “VUK Enflasyon Muhasebesi Uygulamalı Eğitimi” Düzenlendi

Denizli OSB Yönetim Kurulu’nun destekleriyle hazırlanmış olan 3 adet konteyner (1 adet Bay WC / 1 adet Bayan WC, 1 adet Duş) 5 adet çamaşır makinesi, 5 adet kurutma makinesi, 3 adet masa üstü bilgisayar, 1 adet yazıcı, 2 adet su ısıtıcısı, muhtelif inşaat malzemesi ve muhtelif miktarda içme suyu Adıyaman OSB’ye teslim edildi.

“Asrin Felaketi̇ni̇ Unutmadik, Unutmayacağiz!” (1)

Hatay bölgesine 200 çadır, 1 adet konteyner çamaşır yıkama odası (İçerisinde 5 tane çamaşır makinası ve 5 tane kurutma makinası) ile birlikte, 1 tane Konteyner Kreş hazırlanmış olup, bölgeye gönderilmiştir.

 “BU ACI HAFIZALARIMIZDAN ASLA SİLİNMEYECEK”

Yaşanan felaketin yıldönümü ile ilgili konuşan Denizli OSB Yönetim Kurulu Başkanı M. Abdülkadir Uslu; "Depremde yaşamını yitiren on binlerce vatandaşımıza tekrar Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır diliyorum. Koca 1 sene geçmesine rağmen acımız hala ilk günkü gibi. 10 ili etkileyen bu asrın felaketi hafızalarımızdan asla silinmeyecek. Depremde yitirdiğimiz canları da, o kara günde bu milletin tek yürek oluşunu da unutmadık, asla unutmayacağız. Türkiyemizin yeniden başı sağ olsun” dedi.

Editör: Tahir Aygün