Denizli haber - Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar günü dolayısıyla ilçedeki kadınlarla  buluştu. İyi Parti Babadağ Belediye Başkanı Ayşen Yümsek, Cumhuriyet Halk Partisi Babadağ İlçe Başkanı Mehmet Altınöz, belediye personelleri ve belediye meclis üyeleri ile sahaya inen Başkan Atlı, kadınlara karanfil ve saksı çiçeği hediye etti. Kadınlar Başkan Ali Atlı’nın kutlaması ve çiçek hediyesinden ötürü teşekkür ederken, eşitlik ve özgürlük temennisinde bulundu.

Babadağ Belediyesi'nden Personele Promosyon Müjdesi Babadağ Belediyesi'nden Personele Promosyon Müjdesi

Babadağ 8 Mart (17)

BAŞKAN ATLI: MODERN VE GELİŞMİŞ TOPLUMLARIN TEMELİNDE EŞİTLİK YATMAKTADIR

Kadınlarla bir araya gelen Başkan Atlı, kadınların toplumsal eşitlik ve özgürlük taleplerine karşılıksız kalmadıklarını ve sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak kadına yönelik politikaları ürettiklerini söyledi. Başkan Atlı Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle kadınlara “8 Mart bizler için bir mücadele günüdür. Günümüzde kadınlar birçok ayrımcı ve eşitsiz politikaya maruz kalmaktadır. Bizler kadınlarımızın yaşadığı bu sorunların farkındayız ve bunlara yönelik politikalar üretiyoruz. Kadının her alanda var olmasını destekliyoruz. Ekonomik anlamda kadınlarımızı güçlendirmek için Babadağ Kadın Kooperatifi’nin kurulmasında desteklerimizi sunduk.

Babadağ 8 Mart (14)

Kadınlar ekonomi, siyaset, spor gibi her alanda var olmalı. Kadınların bugün eşitlik ve özgürlük mücadelesini vermesi çok önemli. Çünkü modern ve gelişmiş toplumların temelinde eşitlik yatmaktadır. Bizler de güzel ülkemizi bir eşitlik ve özgürlük ülkesi haline getirmek için mücadelemizi sürdüreceğiz. Kadınların şiddet, sömürü ve yoksulluk üçgeninden çıkıp; eşitlik, adalet ve özgürlük üçgenine sahip olmaları için mücadele edeceğiz. Tüm bu düşünceler ile 8 Mar Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü kutluyorum.” dedi.

Babadağ 8 Mart (13)Babadağ 8 Mart (10)Babadağ 8 Mart (8)Babadağ 8 Mart (7)