Zeybekci “Kazanan demokrasi oldu” Zeybekci “Kazanan demokrasi oldu”

Denizli Haber-  Merkezefendi Belediye Başkanlığı yarışında açıkladığı vizyonel projeleriyle adından sıkça bahsettiren Cumhur İrtifakı Belediye Başkan Adayı Ekrem Başer, ilçenin bir yarasına daha parmak bastı. Başer, açıkladığı ve ses getiren projelerine şimdi de Merkezefendi Tiyatro Binası’nı ekledi. Mimarisiyle de etkileyici bir görünümde olacak tiyatro binası, aynı zamanda Türkiye'nin en modern tiyatro binalarından biri olma özelliğini taşıyacak.

Merkezefendi, modern Tiyatro Binası Projesi ile kültür sanat alanında lider bölgeler arasında yerini alacak. “Yaşamı doğru algılayan, özgüven dolu, dilimizi doğru ve etkili kullanabilen, kendisine ve çevresine faydalı donanımlı bireyler yetiştirip, ülkemizi uygar toplumların seviyesine çıkarmanın en temel yollarından biri tiyatrodur” diyen Ekrem Başer, tiyatronun toplumların gelişmesinde ve kültürlerarası etkileşimde çok büyük bir yerinin olduğunu söyledi.

Merkezefendi’de inşa edilecek olan Tiyatro Binası, ses donanımı, güvenliği ve farklı kapasitedeki salonlarıyla da adından çok bahsettirecek. Ayrıca mimarisiyle de Merkezefendi’nin cazibesini artıracak.

Editör: Tahir Aygün