Denizli haber -  Denizli Ticaret Odası (DTO), Bayramyeri’ndeki hizmet binası önünde Denizlili teknoloji firması GARATREN tarafından üretilen 8 metreye 2 metre boyutlarındaki tramvayı sergileyecek. Ayrıca, Denizli’nin duayen isimlerinden Cengiz Akhisar tarafından Cumhuriyetin 50’nci yılı kutlamalarında çekilmiş 35 adet fotoğrafın bulunduğu bir sergi açacak. DTO Başkanı Uğur Erdoğan, Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayımladı; Cumhuriyetin 100’üncü yılını büyük bir heyecan ve coşku içinde kutladıklarını ifade etti. Vatanın kolay kazanılmadığını ve gelecek kuşaklara emanet edilebilmesi için Kurtuluş Savaşı ile sonrasında ticari ve iktisadi olarak da büyük mücadeleler verildiğini hatırlattı. Başkan Erdoğan, “Bu uğurda ömrünü adayanlara ve şehit olanlara rahmet, gazilerimize ise sağlıklı bir ömür dileriz. Onlara ve ailelerine şükranlarımızı iletiyoruz. Bir asrı geride bırakan ve artık koca bir çınar olan Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği çağdaş medeniyetler hedefinin de yakalandığı bir zaman dilimi olsun istiyoruz” dedi.

İş dünyası olarak daha güçlü bir Türkiye için var güçleriyle çalışmaya devam edeceklerini kaydeden DTO Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan’ın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla yayımladığı yazılı mesajı şöyle: “Cumhuriyetimizin 100’üncü yılını, büyük bir heyecan ve coşkuyla kutluyoruz. Bu asırda siyasi, ticari, ekonomik ve sosyal alanlarda yeni yatırımlar ve atılımlar yapmalıyız. Bizler iş dünyası olarak bu vizyon doğrultusunda ülkemizin tüm kazanımlarını artırmak için var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Yerli üretim, yerelden kalkınma ve nitelikli eğitimle, tüm hedeflerimize ulaşacağımıza inancımız tamdır. Özellikle kadınlarımıza, gençlerimize ve yeni girişimcilerimize yol göstermeli; onları üretime katılmaya teşvik etmeliyiz. Ayrıca teknolojik gelişmelerde öncü olmanın yanı sıra Ar-Ge faaliyetleriyle, tarımda ve sanayide yapısal inovatif dönüşümlerle, katma değeri yüksek ürünler elde edip bunları dünyanın dört bir tarafına ihraç etmemiz de çok önemlidir. Böylece ülkemiz ve insanımız, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün belirlediği muasır medeniyetler seviyesinin üzerine daha hızlı çıkacak, Cumhuriyetimizin ikinci asrını şahlanışıyla taçlandıracaktır. Bu vesileyle, başta Cumhuriyetimizin Kurucusu Atatürk ve silah arkadaşları ecdadımız olmak üzere tüm şehitlerimiz ve gazilerimizle ailelerine şükranlarımızı sunuyoruz.”

HEM FOTOĞRAF SERGİSİ HEM DE TRAMVAYLA NOSTALJİ

Girişimciler, Geleceği Bugünden Planlıyorlar Girişimciler, Geleceği Bugünden Planlıyorlar

1986 yılında Denizli’de kurulmuş elektrik, nostaljik ve mekanik projeler hazırlayan elektrikli, benzinli ve dizel trenler tasarlayıp üreten GARATREN Öztürk Elektrik Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti.’nin İstanbul Taksim Tramvayı’nın tasarımını dikkate alarak tasarlanan MİE modeli Denizli Ticaret Odası’nın önünde sergilenecek. Nostaljik tramvay demir tekerleri ve nostaljik çanı ile tarihten esintiler taşıyan, 28 kişilik oturma kapasitesi ve 1 adet tekerlekli sandalye bölümü ile geniş kapasiteye sahip tramvay, Denizlililer’e farklı ve renkli bir gün yaşatacak. Ayrıca Denizli’nin duayen fotoğrafçılarından Cengiz Akhisar’ın Cumhuriyetin 50’nci yılı kutlamalarında çektiği 35 adet fotoğrafının bulunduğu nostaljik bir sergi de açılacak.

Editör: Tahir Aygün