Denizli Haber - Ev tekstilinde dünyanın en önemli buluşmalarından biri olan HOMETEX 2023, yoğun katılımla sürüyor. Dünyanın farklı coğrafyalarından gelen nitelikli alıcıları sektör temsilcileriyle buluşturan fuar, firmaların küresel pazarda yeni müşteriler kazanmasına öncülük ediyor. Denizli’nin önemli firmalarından birisi olan ve fuarda yerini alan Berberler Tekstil,  Rebeka markası ve ürünleriyle ilgi çekti.  Firma, fuarda yerli ve yabancı birçok sektör temsilcisini ağırladı.

“FUAR ÇOK YOĞUN GEÇİYOR”

Denizli’de Cumhur İttifakı seçim zaferini kutladı Denizli’de Cumhur İttifakı seçim zaferini kutladı

Fuarı değerlendiren Berberler Tekstil Yönetim Kurulu Başkanı  Seyit Berber; “Fuarda oldukça yoğun bir ilgiyle karşı karşıyayız. Fuar öncesi bazı müşterilerimizin korkuları ve handikapları vardı! Bunu da dile getirmişlerdi. ‘Seçim var’ endişesi ile ancak herhangi bir olumsuzluk olmadan da ilk turu tamamladık. Bu süreçte de insanların korkularını yenmiş olduk. Gerekli ilgi ve alaka şu an çok iyi, açıkçası çok mutluyuz. Tekstil sektörü olarak dünyada rakiplerimizle rekabet etme anlamında zorlu bir süreçten geçiyoruz. Özellikle doların frenlenmesinde Türkiye’deki enerji ve işçiliklerin artması nedeniyle biraz zorluklar yaşıyoruz. Özellikle Avrupa ve Amerika’ya çalışan firmalarımızın; Hindistan, Pakistan ve Çin fiyatları; bizler gibi iç piyasaya ve hazır ürün çalışanların; Mısır, Özbekistan ve Suriye’deki çalışmalar nedeniyle rekabet edemiyoruz. Anca bunu da en kısa sürede dolar, fiyatlar ve enerji ile birlikte aşacağız.

WhatsApp Image 2023-05-18 at 18.17.24

“DÜNYAYA YÖN VERİYORUZ”

Ev tekstilinde Denizli’nin geldiği konumu da paylaşan Berber, “Yeni trendler ve yeni ürünlerle birlikte dünya ev tekstilinde yön veriyoruz. Renkleri ve ifadeleriyle güzel günler bizleri bekliyor. Geçmiş yıllara oranla bu sene biraz daha antresid ve füme renkleri ön plana çıkıyor. Her ülkenin ve her bölgenin farklı bir renk konsepti var ancak biz hepsini uygulamaya çalışıyoruz. Yeni ürünlerimiz sürekli çıkıyor. Denizli’de çare tükenmez, müşterinin isteğine göre her şeyi yapabiliyoruz” dedi.