Denizli haber - Denizli’de seçim sonucu en çok merak edilen ilçelerin başında Pamukkale geliyor. İki dönemdir ilçede seçimleri kazanan Ak Parti geleneğini bozmadı yine mevcut belediye başkanı yerine bir başka isimle yola devam kararı aldı.

Pamukkale’de iki dönemdir istediği sonucu alamayan CHP ise bu kez il eski başkanı ve eski milletvekili Ali Rıza Ertemur’u aday göstererek seçimini örgütten yana kullandı.  İlçede adayların belirlenmesi süreci seçimin kaderini de etkiledi. Adayların saha performansının belirleyici olacağı yorumları sıklıkla yapıldı. Seçimin vazgeçilmesi anketler ve veri araştırmaları da 31 Mart’a yaklaşıldıkça öne çıkmaya başladı.

ERTEMUR’UN SEÇİM EKİBİ PAYLAŞTI

Çavuşoğlu "Bugünden itibaren atılan imza ve yapılan ödemelerden personel sorumludur" Çavuşoğlu "Bugünden itibaren atılan imza ve yapılan ödemelerden personel sorumludur"

Bu aşamada Ertemur’un seçim ekibi ‘veri araştırmacısı’ Murat Kızılboğa’nın sosyal medyada Pamukkale’ye ilişkin paylaşımını gündeme getirdi. Kızılboğa’nın paylaştığı anket sonucuna göre Pamukkale’de, CHP’nin Adayı Ali Rıza Ertemur seçim yarışını önde götürüyor.

Editör: Tahir Aygün