Denizli haber - Denizli’nin Pamukkale ilçesine bağlı Pamukkale Mahallesi'nde bir otel ve markette meydana gelen cep telefonu ile nakit para hırsızlığı olayının ihbar edilmesi üzerine, Pamukkale İlçe Jandarma Komutanlığı ile Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi (JASAT) tarafından geniş çağlı araştırma başlatıldı.

Bölgedeki çok sayıda kamera kaydını titizlikle inceleyen JASAT dedektifleri, yaptıkları inceleme sonucunda hırsızlık olayını gerçekleştiren iki şüpheliyi tespit etti. Hırsızlık olayına karıştıkları belirlenen 41 yaşındaki Barış U. ve 20 yaşındaki Niyazi A., JASAT, Pamukkale ve Honaz İlçe Jandarma Komutanlıklarının müşterek operasyonuyla saklandıkları Honaz ilçesine bağlı Kocabaş Mahallesi'ndeki adreslerinde yakalandı. Daha öncesinden de hırsızlık, uyuşturucu ve kastan yaralama gibi suçlara karıştıkları tespit edilen şüphelilerden Barış U.’nun 5, Niyazi A.’nın ise 4 olmak üzere toplam 9 ayrı suç kayıtlarının olduğu ortaya çıktı.

Şüphelilerin, nakit para ve cep telefonu çaldıkları anlar ise güvenlik kameralarına yansıdı. Yapılan kamera incelemelerinde Barış U.’nun gözcülük yaptığı, Niyazi A.’nın ise hırsızlık olaylarını gerçekleştirdiği belirlendi. Jandarmadaki sorguları tamamlanan şüpheliler, adliyeye sevk edildi. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Editör: Tahir Aygün