Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından yapılan davetle NF Kimya Bisiklet Takımından Berkant Taşçı Macaristan’da yarışacak Genç Milli Takım kafilesinde,  Mustafa Tekin ise Kayseri de yapılacak Büyükler Uluslararası Grand Prix yarışlarında ayyıldızlı forma ile pedal çevirecek. İşte ayrıntılar..

Denizli Haber -  NF Kimya Bisiklet Takımının genç sporcuları bu sezon gösterdikleri başarılı performans ile bir kez daha Milli Takımdan davet aldı. Türkiye Bisiklet Federasyonu Puanlı Yol Yarışları neticesinde, Gençler Genel Klasmanında ikinci sıradaki yerini koruyan Berkant Taşçı,  Macaristan’da yapılacak 4 etaplı yarışa katılmak üzere Genç Milli Takım kafilesine dahil edildi.

Denizli’nin bir başka başarılı bisikletçisi Mustafa Tekin, Büyükler kategorisinde gösterdiği istikrarlı performansıyla Milli Takım ile Kayseri de yapılacak Uluslararası Grand Prix yarışlarında pedal basacak.

mustafa tekin

YILDIRIM “VERİLEN DESTEKLER SAYESİNDE BİSİKLETTE SÖZ SAHİBİ OLDUK”

Başarılı bisikletçilerin Antrenörü Hakan Yıldırım; milli takıma dahil edilen sporcuları hakkında duygularını paylaştı. “12 yıldır aralıksız Denizli’yi ulusal ve uluslararası platformda temsil ediyoruz. Şu zaman zarfına kadar da 12 sporcumuzu Milli Takıma kazandırdık. 15 Temmuz yarışlarında birinci olan Mustafa Tekin ve Gençler Genel Klasmanında ikinciliğini devam ettiren Berkant Taşçı’yı milli takıma seçildikleri için kutluyorum. Gösterdikleri performansın mükâfatını almaları Denizli adına mutluluk verici. Bizlere verilen destek sayesinde başarılarımızı artırarak Denizli’yi Bisiklet sporunda söz sahibi bir noktaya getirdik. Desteğini esirgemeyen Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman’a teşekkür ederim” dedi.

İLMAN, MİLLİ TAKIMA SEÇİLEN BİSİKLETÇİLERİ KUTLADI

PAÜ’ye şartlı bağış yapan hayırsever, paranın döner sermayede kullanıldığını öğrenince geri istedi PAÜ’ye şartlı bağış yapan hayırsever, paranın döner sermayede kullanıldığını öğrenince geri istedi

Bisiklet Milli Takımı kadrosuna davet edilen Denizlili bisikletçileri ilk kutlayan isimlerden biri de Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman oldu. Katıldıkları her turnuvadan başarılı sonuçlarla dönen NF Kimya Denizlili Bisiklet takımı sporcularının emeklerinin karşılığını almaya başladığını belirten İlman, başarıda emeği geçen kulüp yöneticilerini, teknik kadroyu ve sporcuları kutladı. İlman, ayyıldızlı formayı giyecek Berkant Taşçı ve Mustafa Tekin’e katılacakları şampiyonalarda başarılar diledi.