Denizli Haber - Bu gelişmeyi değerlendiren MÜSİAD Denizli Şube Başkanı Engin Boyacı, Türkiye'nin gri listeden çıkarılmasının ülke ekonomisi ve iş dünyası için taşıdığı önemi şu sözlerle ifade etti:

"Türkiye'nin FATF gri listesinden çıkarılması, iş dünyası için oldukça memnuniyet verici bir gelişmedir.

Boyacı, açıklamasına şu şekilde devam etti: "OECD bünyesinde faaliyet gösteren FATF'ın ülkemizi gri listeden çıkarması, Türk iş dünyası temsilcileri olarak bizleri oldukça memnun etmiştir. Terörün finansmanı ile mücadelede dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olan Türkiye, böylece haksız bir ithamdan da kurtulmuş oldu. Bu gecikmeli de olsa, hakkın yerini bulmuş olmasından MÜSİAD ve iş dünyası olarak memnuniyet duyduğumuzu belirtmek isterim."

EGM 2500 polis memuru- 210 komiser yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu EGM 2500 polis memuru- 210 komiser yardımcısı alımı yapılacağını duyurdu

Engin Boyacı, Türkiye'nin gri listeden çıkarılmasının ekonomik faydalarına da değinerek şunları söyledi: "Bu gelişme, ülkemize olan yabancı yatırımcı ilgisini artıracak, kaynak ve sermaye girişini hızlandıracaktır. Böylelikle, ihracatçılarımız için daha olumlu bir ihracat iklimi oluşacak ve dezenflasyon süreci ivme kazanacaktır. Türkiye’nin uluslararası arenada hak ettiği yeri bulmasından dolayı gurur duyuyoruz ve bu sürecin ekonomik reformlarla desteklenerek devam etmesini diliyoruz."

Editör: Tahir Aygün