Denizli Haber - Brüksel'de düzenlenen ‘Dünya Bağımsız İzciler Federasyonu (WFİS) Avrupa Genel Kurulu’ toplantısında gerçekleştirilen genel kurulda Bozkurt Belediyesi Ata İzci Kulübü, ilçeyi tanıtan broşürler ve tanıtım filmi ile birlikte gerçekleştirilen faaliyetleri hakkında 25 ülke den gelen yaklaşık 100 delegasyona kısa bir sunum gerçekleştirdi. Genel kurulda 2025 yılında yapılacak olan Dünya Bağımsız İzciler Federasyonu (WFİS) Avrupa Genel Kurulu’na talip olan Bozkurt Belediyesi Ata İzci Kulübü, gerçekleştirilen oylama sonucunda en yakın rakibi Danimarka’ya 7 oy fark atarak çoğunluğunu elde etti. Yapılan oylama sonra Avrupa Genel Kurulu’nun Bozkurt’ta yapılmasına karar verildi.

Başkan Çelik “Bu Başarı Hepimizin”

2025 yılında Bozkurt’un ev sahipliğinde gerçekleşecek olan Dünya Bağımsız İzciler Kulübü Avrupa Genel Kurulu hakkında açıklamalarda bulunan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik; “Belediyemiz bünyesinde kurulan Ata izci kulübü yurt genelinde yapılan birçok faaliyetle adından sıkça söz ettirmişti. Artık bu ünümüzü uluslararası platforma taşımak için var gücümüzle çalışıyoruz. Belçika’dan gelen haber ile de ne kadar doğru yolda olduğumuzu ve çalışmalarımızın meyve verdiği görmek çok güzel. Bu başarı Bozkurt’un, bu başarı hepimizin. Ben çalışmalarımızda emeği geçen tüm arkadaşlarımıza teşekkür etmek istiyorum. Onların yoğun çaba ve gayretleri ile daha çok daha güzel işlere imza atacağız.” dedi.

Kulüp Başkanı Elkama “Delegelerin İlgisi Bizleri Çok Heyecanlandırdı”

Belçika’nın başkenti Brüksel’de düzenlenen Dünya Bağımsız İzci Federasyonu (WFİS) Avrupa Genel Kuruluna katılarak Bozkurt’u uluslararası arena da temsil etmenin mutluluğunu yaşadıklarını aktaran Bozkurt Belediyesi Ata İzci Kulübü Başkanı Ufuk Elkama; “Oldukça verimli geçen toplantıda, ilçemizin tanıtımını yaparak ilçemize davet ettik. Delegelerin yoğun ilgisi bizi heyecanlandırdı.2025 yılında yapılacak olan WFİS Avrupa genel kurul toplantısı için aday olduk. Delegelerin oylarıyla kabul edildi. Avrupa delegelerini Bozkurt ta ağırlamak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Editör: Tahir Aygün