Denizli Haber - Zararlı faaliyetleri nedeniyle çiftçilerin ürünlerine ciddi zararlar veren tarla fareleriyle mücadelede Bozkurt Belediyesi, zehirli buğday dağıtımını genişletti. Buğdayın dağıtılmasıyla tarla farelerine karşı etkili bir mücadele stratejisi izlenmesi hedefleniyor.

Bozkurt Belediyesi İle Cerrahi Hastanesi Arasında Sağlıkta İndirim Protokolü Bozkurt Belediyesi İle Cerrahi Hastanesi Arasında Sağlıkta İndirim Protokolü

Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Tarım, ilçemizin en temel geçim kaynaklarından biri. Bu nedenle çiftçilerimizin desteklenmesi ve tarımsal üretimin sürdürülebilirliği bizim öncelikli hedeflerimiz arasında yer alıyor. Tarla fareleri gibi olumsuz etkenlerin ürün verimini düşürmesi, çiftçilerimizin karşısında ciddi bir sorun olarak duruyor. Bu kapsamda, ilçemiz genelindeki üreticilere yönelik tarla fareleriyle mücadelede zehirli buğday dağıtımını sürdürerek, bu soruna etkili bir çözüm getirmeyi amaçlıyoruz."

Bozkurt Belediyesi'nin tarım alanındaki çalışmalarıyla, çiftçilerin karşılaştığı zorluklara çözüm getirirken, ilçenin tarımsal potansiyelini de artırmayı hedeflediği bildirildi.

Editör: Tahir Aygün