banner346
banner19

Şebnem için mor isyan! Birsen Çelik “6284’ü uygula!”

Şebnem Şirin’in katledilmesine ilişkin tepkiler sürüyor. Denizli Kadın Platformu üyesi kadınlar “Mor giyiyoruz, şiddete dur diyoruz” etiketiyle sosyal medyada başlattıkları etkinlik üzerinden erkek şiddetine ve hükümetin erkekleri koruyan politikalara karşı farkındalık oluşturdu.

Şebnem için mor isyan! Birsen Çelik “6284’ü uygula!”
banner20
banner243

Denizli Haber - Son dönem kadınlara yönelik şiddet eylemleri hız kesmiyor. Son olarak Denizli’de Şebnem Şirin isimli genç kadının Furkan Zıbıncı isimli erkek tarafından öldürülmesi kamuoyunda büyük tepki çekti. Yurdun pek çok yerinde gerçekleşen eylemlerde kadına yönelik şiddet eylemleri protesto edilirken Şebnem Şirin için sosyal medyadan örgütlenen Denizli Kadın Platformu üyesi kadınlar, bugün “Mor giyiyoruz, şiddete dur diyoruz” etiketiyle etkinlik başlattı.

Mor giyinen yüzlerce kadın, sosyal medyadan paylaştıkları görsellerle kadınlara yönelik her türlü fiziksel ve psikolojik şiddet hakkında farkındalık oluşturmayı amaçladı.  Paylaşılan görsellerde ayrıca hükümetin İstanbul Sözleşmesi’ni feshetmesine de tepki gösteren kadınlar, “İstanbul Sözleşmesi Yaşatır” dedi. Denizli Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik de kadınların eylemine destek verdi. Başkan Çelik, hükümetin ayrımcı, cinsiyetçi politikalarını eleştirirken, İstanbul Sözleşmesi’nin önemini hatırlattı. Artan cinayetlerin sorumluluğunun hükümette olduğuna dikkat çeken Çelik, hükümeti 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’u uygulamaya davet etti.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2021, 14:17

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER