banner346
banner19

Buldan’da Kül toplama ekibi oluşturuldu

Buldan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, havaların soğumasıyla birlikte soba ve kalorifer küllerinin, evsel atıklarından ayrı toplanması için ayrı bir ekip oluşturdu.  Belediye Başkanı Mustafa Şevik, çöp bidonlarına dökülen küllerin, konteynerlerde yangınlara ve sokakların duman, is ve kötü kokularla dolmasına neden olduğu gibi araçlara ve geri dönüşüme zarar verdiğini belirterek,  küllerin çöp bidonlarına dökülmemesi konusunda vatandaşları uyardı.

Buldan’da Kül toplama ekibi oluşturuldu
banner20
banner243

Denizli Haber - Kış mevsiminin gelmesiyle birlikte Buldan’da soba ve kalorifer yakan vatandaşların küllerini çöp bidonlarına atması, kül sorununun da ortaya çıkmasına neden oldu.   Buldan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri, evsel atıklarla küllerin ayrı toplanması için ekip oluşturdu.  Vatandaşların belirtilen gün ve saatte çuvallar içerisinde dışarıya çıkardığı küller, traktörlü kül toplama ekibi tarafından alınarak, ayrı bir yerde toplanacak ve burada bertaraf edileceğini belirtti.

 Küllerin çöp bidonlarına atılmaması konusunda vatandaşları uyaran Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik,  “Bu küller, konteynerlerden Katı Atık Bertaraf Tesisi’ne, çöp araçlarımızdan geri dönüşüme kadar her şeye zarar veriyordu. Ayrıca, çöp bidonlarına dökülen küllerin, konteynerlerde yangınlara ve sokakların duman, is ve kötü kokularla dolmasına neden oluyordu.  Küllerin, belirtilen gün ve saatte dışarı çıkartılması, çevre kirliliğini de önleyecektir.  Küllerin ayrı toplanmasıyla birlikte birçok yönden yarar sağlanacaktır” dedi.

Buldan Belediyesi Traktörlü Kül Toplama Ekibinin, her hafta Pazartesi ve Salı günleri, Cumhuriyet Mahallesi, Yeni Mahalle, Çarşı Mahallesi, Perşembe ve Cuma günleri ise Gölbaşı Mahallesi, Karşıkaya Mahallesi, Dörteylül Mahallesi ile Çaybaşı Mahallesinde saat 16.00 ile 22.00 arası külleri alacağını belirtildi.  
Belediye’den yapılan duyuruda, küllerin çuvallar içerisinde sokağa dökülmeyecek, çevre kirliliği oluşturmayacak şekilde, mümkünse öğleden sonra dışarı çıkartılması konusunda daha duyarlı olmalarını istendi. 

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER