banner346
banner19

Denizli’de altın aranacak bölgenin ihalesi ertelendi

Denizli'de 12 bölgede yapılacak altın arama ihalesi ile ilgili flaş bir gelişme yaşandı. Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 31 Ağustos olarak duyurulan ihalede yer alan koruma altına alınan Yayla Gölü çevresindeki altın arama ihalesi ileri bir tarihe ertelendi.

Denizli’de altın aranacak bölgenin ihalesi ertelendi
banner20

Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü, Denizli'de aralarından doğal sit alanı olarak koruma altına alınan Yayla Gölü çevresi de olmak üzere bazı ilçelerde 12 alanda altın aramak için ihaleye çıkma kararı almıştı. 140. Grup içerisinde ihaleye çıkarılan 12 alan için 31 Ağustos tarihinde ihale yapılması kararlaştırıldı.

DENİZLİ'DE BÜYÜK TEPKİ

Termik santral tehdidinden yeni kurtulan Denizli'de altın arama ihalesinin yapılacağının duyulmasının ardından çevreciler harekete geçti. Gerek siyasilere gerekse bürokratlara yapılan baskıların ardından Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü sitesinden bugün kısmen de olsa müjdeli haber geldi.

İPTAL EDİLMEDİ ERTELENDİ

Mapeg.gov.tr adresinde yer alan duyuruya göre Denizli ili sınırları içerisinde yer alan ve doğal koruma alanı olarak ilan edilen Yayla Gölü çevresinde yapılmak istenen altın arama ihalesi ileri bir tarihe ertelendi. Kurumun sitesinden yapılan açıklamada, "31.08.2020 tarihinde ihale edilmek üzere 140. ihale grubunda ihale edilen Denizli ili dahilinde buşunan ER: 3389055 sayılı 4. Grup maden arama ihalesi ileri bir tarihe ertelenmiştir" denildi. 

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2020, 22:11

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER