banner346
banner19

Kitap Kafe İçin Kazma Vuruldu

Buldan Belediye’sinin  'Gençlik Projesi' olan Kitap kafe için çalışma başlatıldı.  Cumhuriyet Mahallesi’nde yapımına başlanan Kitap Kafe tamamlandığında, ortaokul, lise ve üniversite öğrencileri burada ders çalışıp, kitaplarını okurken, kafe bölümünden de çok düşük ücret karşılığında çay ve kahvelerini içebilecekler.

Kitap Kafe İçin Kazma Vuruldu
banner20

Denizli Haber - Buldan Belediye Başkanı Mustafa Şevik’in önemli projelerinden bir tanesi olan Kütüphane Kafe yapım çalışmalarına başlandı. Cumhuriyet Mahallesi’nde,   üniversite yol güzergahında, ortaokul ve üniversite öğrencilerin yoğun olarak kullandığı alanda inşa edilecek olan Kitap Kafe,150 metrekarelik kapalı alan, teras ve yeşil alandan oluşuyor.  Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerinin üyelik kartı ile yararlanabileceği Kitap Kafe projesinin 2013 yılında hazırlandığını belirten Belediye Başkanı Mustafa Şevik,   gençlik projesini hayata geçirmenin yine kendisine nasip olduğunu belirtti.

Buldanlı gençlere kitap okuma alışkanlığını kazandırmak amacıyla Kitap Kafe’nin ardından PAÜ Buldan Meslek Yüksek Okulu güzergahında Kitap Büfe’yi de hayata geçireceklerini belirten Başkan Şevik, “Gençlerimiz bu ülkenin geleceğidir. Yaptığımız hiçbir yatırım gençlere yapılan yatırım kadar değerli olamaz.  Biz gençlerimizin çağın gereklerine uygun olarak, teknolojiyle içiçe ama geçmişinden, tarihinden kopmadan yetişmelerini istiyoruz.  O nedenle bu projeyi çok önemsiyorum. Ortaokul, lise ve üniversite öğrencilerimiz burada hem ders çalışabilecek, hem de kitaplarını okurken, kafe bölümünden ise çok düşük ücret karşılığında yararlanabilecek.  Ayrıca ücretsiz internet hizmetinden de faydalanabilecekler” dedi. Kütüphane Kafe, tamamlandığında ülkücü şehit  Fırat Yılmaz Çakıroğlu’nun adı verilecek.

Güncelleme Tarihi: 14 Ağustos 2020, 11:04

PAMUKKALEHABER.COM

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER