Denizli Haber - Park ve yeşil alanlara yaptığı yatırımlarla kişi başı yeşil alan miktarında 14 metrekareyi geçerek Türkiye’ye örnek olan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Gerzele Mahallesi’nde doğal güzelliğe sahip Domuz Deresi’nde düzenleme çalışmalarını tamamlayarak Cumhuriyet’in 100. Yılına ithafen özel olarak hazırladığı 100. Parkı’nı düzenlenen görkemli bir törenle hizmete aldı. Gerzele Mahallesi’nde gerçekleştirilen törene Denizli Valisi Ömer Faruk Coşkun, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, eşi Berrin Zolan, önceki dönem Denizli Belediye Başkanı Hasan Gönüllü, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, MHP İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, davetliler ve çok sayıda vatandaş katıldı. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan açılış konuşmasında, Büyükşehir Belediyesi olarak en üst seviyede hizmet etmek için gece gündüz çalıştıklarını söyledi. Hemşehrilerinin kendilerine duymuş olduklarını güven ile gayret ettiklerini belirten Başkan Zolan, “Sizlerin vermiş olduğu destek, duymuş olduğu güven ile daha emin adımlarla daha fazla iş yapıp, ihtiyaçları karşılayıp şehrimizi daha güzele ve ileriye götürmek için çalışma arkadaşlarımızla, tüm Denizli ile birlikte kol kola, omuz omuza gece gündüz çalışıyoruz. Bizlere vermiş olduğunuz destekten dolayı her birinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum ” diye konuştu.

AW109933_02

DENİZLİ’NİN KRONİKLEŞMİŞ SORUNLARI ÇÖZÜLDÜ

Denizli’nin kronikleşmiş sorunlarını birer birer çözdüklerini, 2004’ten bugüne kentte yaşanan yeşil alanlar başta olmak üzere tüm değişimleri detaylarıyla anlatan Başkan Osman Zolan, Cumhuriyet’in 100. Kuruluş yıldönümüne ithafen bir nişanenin olmasını istediklerini belirtti. 100. Yılın güzelliğini tatmak ve hatırlamak adına böylesine güzel bir parkı kente kazandırdıklarını söyleyen Başkan Zolan, “Bölgenin ihtiyacını karşılayacak 20 bin metrekarenin üzerinde bir park yaptık. Yürüyüş yollarıyla, çocuk oyun alanlarıyla, açık hava spor aletleriyle, otoparkıyla cumhuriyetimizin yüzüncü yılına yakışan bir park kazandırdık. Denizlimizi parklarla güzelleştirdik, yeşil alan haline getirdik, şehrimiz kişi başına 16 metrekarenin üzerine çıkmış durumdadır. Bu parkın yapılmasında emek veren tüm çalışma arkadaşlarıma çok teşekkür ediyorum. 100. yılın kalıcı bir hale gelmesi ve gelecek nesillere ulaşması adına Büyükşehir Belediye Meclisimize bu parkımızın 100. Yıl Parkı olarak isimlendirmeyi önerdik. Tüm meclis üyelerimize teşekkür ediyorum, oy birliği ile bu parkın 100. Yıl Parkı olması adına karar verdiler” dedi.

AW109933_04

“AŞAMAYACAĞIMIZ ENGEL, VARAMAYACAĞIMIZ HEDEF YOKTUR”

19 Mayıs’ta otobüsler ücretsiz 19 Mayıs’ta otobüsler ücretsiz

Büyükşehir Belediyesi olarak cumhuriyetin 100. yılına yakışan etkinliklerle kutlama yaptıklarını hatırlatan Başkan Zolan, “Cumhuriyetimize hep beraber el ele gönü gönüle sahip çıkacağız. Dünyanın sonuna dek cumhuriyetimizin ayakta kalması için hep beraber sahip çıkıp, koruyup kollayacağız. O, bu, şu demeden ülkemizin tüm güzelliklerini başta cumhuriyetimizi ve birçok değerlerimizi sahip çıkacağız. Birlikte olduğumuz sürece aşamayacağımız engel, varamayacağımız hedef yoktur. Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesinin üzerine hep beraber güçlü bir şekilde koşmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı. 

 AW109933_05

100. YILA ÖZEL BİR PARK

AK Parti Denizli Milletvekili Nilgün Ök ise, ismine yakışır güzel bir parkın açılışını gerçekleştiriyor olmaktan dolayı büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek, “Büyükşehir Belediye Başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Kişi başına yeşil alan standardı 7 metre ama Denizli’de 16 metrekare ile birçok ilden ve dünyada birçok şehirden daha fazla yeşil alana sahip oluyoruz.  Osman Başkanım sadece yollar, parklar, altyapı, üstyapı yapmıyor. Sosyal belediyecilik anlamında çok güzel işler yapıyorsunuz, emeğinize sağlık” diye konuştu.

AW109933_07

“TÜRKİYE’NİN EN İDDİALI PARKLARI DENİZLİ’DE”

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci ise, yeşil alan yatırımlarıyla Denizli’nin çok şanslı bir kent olduğunu ifade ederek, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve emek veren herkese teşekkür etti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Nihat Zeybekci, “Allah razı olsun ellerinize, emeğinize sağlık. O kadar muhteşem bir yer olmuş ki, çocukların cıvıltısı hiçbir şeye değişilmez. 2004’ten önce kişi başına yeşil alan 3-4 metrekare iken bugün Avrupa standartlarının iki katına yakın kişi başına 16 metrekareye ulaşılmış. Türkiye’nin en iddialı parkları Denizli’de bu hayalleri kuranlardan Allah razı olsun.  İnşallah daha güzelleri ile yolumuza devam edelim” dedi. Konuşmaların ardından parkın açılışı dualarla gerçekleştirildi. Başkan Zolan ve protokol üyeleri ve beraberindekiler daha sonra parkta incelemelerde bulundu, vatandaşlarla sohbet edip, istek ve önerilerini dinledi.

Editör: Tahir Aygün