Denizli Haber - Denizli’nin Çardak ilçesinde yaşayan Mehmet Mert Nazlı, 29 Mart -2 Nisan 2023 tarihleri arasında İstanbul’da yapılan vücut geliştirme milli takım seçmelerinde 178 cm’de şampiyon olarak büyük bir başarıya imza attı. İstanbul’da bulunan otelde yapılan seçmelerde Genç Erkekler Atletik Fizik’de Türkiye şampiyonu olarak milli formayı giymeyi hak eden 20 yaşındaki sporcu, vücut geliştirme sporunu 3 yıldır yapıyor. Türkiye Vücut Geliştirme Fitnes ve Bilek Güreşi Milli Takım antrenörü Hüseyin Aldı nezaretinde bir yılı aşkın bir süredir bu yarışmaya hazırlanan Nazlı, bir önceki yarışmada da ikinci olmuştu. Mert Nazlı’nın bu başarısı Denizli spor kamuoyunda takdirle karşılandı.

“UZUN BİR SÜREDİR PLANLI VE PROGRAMLI ÇALIŞMANIN NETİCESİNİ ALDIĞIMIZI DÜŞÜNÜYORUM”

Hedefinin Mayıs 2023 tarihinde İspanya’da yapılacak olan Dünya yarışmasında altın madalya olduğunu söyleyen Mert Nazlı, “Uzun bir süredir planlı ve programlı çalışmanın neticesini aldığımızı düşünüyorum. Bu sürede bana destek veren herkese çok teşekkür ederim. İspanya’da yapılacak dünya şampiyonasına kısa bir süre kaldı. Bu süreyi de en iyi şekilde değerlendirerek orada başarılı olmak ve ülkemi en iyi ş Mert Nazlı şekilde temsil etmek istiyorum” ifadelerini kullandı.

“DÜNYA ŞAMPİYONASINDA DA EN İYİ DERECE İLE DÖNECEKTİR”

Mehmet Mert Nazlı’nın antrenörü olan aynı zamanda Türkiye Vücut Geliştirme Fitnes ve Bilek Güreşi Milli Takım Antrenörü Hüseyin Aldı’da, Nazlı’nın iyi bir hazırlık süreci sonunda yarışmalara katıldığına dikkat çekerek, “Çok çalışarak irade ve kazanma azmi ile mücadele etti ve sonunda başardı. Kendisi ile gurur duyuyorum. İnşallah Dünya şampiyonasında da en iyi derece ile dönecektir” diye konuştu.

Editör: Tahir Aygün