Cumhuriyet Halk Partisi Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle yayınladığı mesajda, CHP iktidarında öğretmenler arasındaki ayrımın kalkacağını ve tüm öğretmenlerin hak ettiklerini alacağını söyledi.

Denizli Haber - 24 Kasım’ın millet mekteplerinin açıldığı gün ve büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’e Başöğretmenlik unvanının teklif edildiği ve kendisinin de severek kabul ettiği gün olması nedeniyle önemli olduğunu belirten Bülent Nuri Çavuşoğlu, "Bugün millet olarak en iyi bildiğimiz kavramlar, büyük rehberimiz Başöğretmen Atatürk’ün bize öğrettikleridir. Cumhuriyettir, demokrasidir, kadın erkek eşitliğidir, laikliktir, çağdaş ve gelişmiş bir toplum idealidir. Bunu gelecek kuşaklara aktaran ise Başöğretmen Atatürk’ün izinde ilerleyen öğretmenlerdir" ifadelerini kullandı.

Gülizar Biçer Karaca; CHP Adına Aile Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde Konuştu Gülizar Biçer Karaca; CHP Adına Aile Bakanlığı Bütçe Görüşmelerinde Konuştu

Öğretmenliğin dünyanın en meşakkatli mesleklerinden biri olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, "Çünkü öğretmenlik demek; lojmanı olmayan, soba ile ısınan, günlerce yolu kapalı köy okullarında görev yapmaktır. Kentlerin varoşlarında 35-40 öğrencili sınıflarda hayatları değiştirmektir. Öğretmenlik en saygın meslektir. Çünkü öğretmenlik, Başöğretmen Atatürk’ün öğretmeni olmaktır. Ondan devralınan tebeşir ile tahtaya Cumhuriyet yazmaktır. Aydınlık, güzel bir ülkeyi ve geleceğimizi oluşturacak çocuklarımızı yetiştirmektir" diye konuştu.

Güzel bir gelecek için eğitimin partiler üstü görülmesi gerektiğinin altını çizen Çavuşoğlu, "Öğretmenler günü bittiğinde sorunlar yine ortada kalacaktır. Türkiye'de 100 binlerce öğretmen açığı bulunurken, yeni mezunlar ile birlikte on binlerce öğretmen atama beklemektedir. Genç öğretmenlerimiz atanamadığı için farklı işlerde çalışmak zorunda kalmakta, bazen de intihar etmektedir. Bu gerçekten içimizi yakan bir tablodur. Eğitiminden, ekonomiye, sağlıktan, tarıma, ülkenin sorunlarını çözecek reçete bellidir. Cumhuriyetin kurucu değerlerine geri dönmek, Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği yoldan sapmadan yürümektir. Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında, sosyal demokrat bir anlayışla, çocuklarımızı ve ülkenin geleceğini emanet ettiğimiz öğretmenlerimizin sorunlarının çözüldüğü, ücretli, sözleşmeli, kadrolu ayrımının kalktığı tüm öğretmenlerin eşit olduğu bir ülkede, öğretmenler gününü hakkıyla kutlayacağımıza inanıyorum. Bu anlamlı günde görevi başında şehit düşen, ebediyete intikal eden, öğretmenlerimizi ve bu vesile ile Cumhuriyetimizin kurucusu, Başöğretmenimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk bir kez daha minnet ve saygıyla anıyorum. Büyük zorluklar altında mesleklerini sürdüren öğretmenlerimizin, bütün eğitim emekçilerinin öğretmenler gününü kutluyorum " dedi.