Denizli Haber - Kadının iş hayatındaki yerini güçlendirmenin, büyük bir sorumluluk olduğunun altını çizen Çavuşoğlu, Belediyede istihdam önceliği, 8 Mart’ta belediye çalışanı kadınlara izin, el emeği ürünlere satış desteği, ücretsiz meslek edindirme kursları, kadın girişimcilere maddi destek, Ücretsiz kreş, kadına yönelik şiddetle mücadele sözü vermişti. Kadınlar Günü’nde ise önce KADIN PLATFORMU’ nun basın açıklamasına katıldı.

Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (8)

CHP Denizli Milletvekili Şeref Arpacı, Merkezefendi Belediye Başkanı ve Adayı Şeniz Doğan da Çınar Meydanı’ndaki etkinlikteydi. Kadınlar taleplerini dile getirdi. Eşit işe eşit ücret istedi, “kadın cinayetlerini durdurun” diye haykırdı.

Denizli’de CHP 15, AK Parti 3 ve YRP 1 belediye kazandı Denizli’de CHP 15, AK Parti 3 ve YRP 1 belediye kazandı

Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (7)

Basın açıklamasının ardından kadınlar zeybek oynadı. Yapılması planlanan yürüyüş ise aniden bastıran yağmur nedeniyle yarım kaldı.

Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (6)

Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu ve eşi Nilgün Çavuşoğlu yağmurun ardından tekrar sokağa çıktı.

Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (5)

Ve bu kez Kadınlar Birlikte Güçlü Platformu’nun düzenlediği yürüyüşe gitti. Bülent Nuri Çavuşoğlu kadınlarla selamlaştıktan sonra diğer programları için ayrıldı. Eşi Nilgün Çavuşoğlu ve CHP Denizli Kadın Kolları Başkanı Ayşen Kocabay kadınlarla birlikte Çınar Meydanı’na kadar yürüdü.

Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (4) 1

Kadınlar, Çavuşoğlu’nun da vaat listesinde olan 8 MART ‘TA RESMİ TATİL, ŞİDDETSİZ VE GÜVENLİ KENTLER, KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE’de somut adımlar istedi, diğer taleplerini de dile getirdi. Ardından meydandan ayrıldı.

Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (4)Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (3) 1Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (3)Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (2) 1Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (2)Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (1) 1Çavuşoğlu Çi̇fti̇ Kadinlar Günü’nde Kadinlarla Omuz Omuza! (1)

Editör: Tahir Aygün