Denizli Haber - Eylemde, "Çocuğumu nasıl bir gelecek bekliyor?", "Geleceğe güvenle bakamıyorum", "Geleceğimizi kimlere emanet diyorsunuz?" gibi pankartlar açıldı ve basın açıklamasını CHP Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Bülent Nuri Çavuşoğlu yaptı.
Çavuşoğlu, Denizli'nin son açıklanan istatistiklere göre en fazla suç işlenen illerden biri olduğunu belirterek, halkın artık korku içinde sokaklara çıktığını ifade etti. Misafirperver bir millet olduklarını vurgulayan Çavuşoğlu, ancak kaydedilen mülteci sayısının artık kabul edilebilir sınırları aştığını dile getirdi. Kayıtlı ve kayıtsız mültecilerin Denizli'deki nüfusu artırmasıyla halkın huzursuzluğunun arttığını belirten Çavuşoğlu, mülteci sorununun ancak CHP'nin çözebileceğini iddia etti.
Çavuşoğlu, Tarım Bakanı’nın geçtiğimiz günlerde söylediği sözlere de dikkat çekti. “2050’de gelecek misafirlerden bahsediyor, nüfusumuz 210 milyon olacak diyor sayın bakan. Orada bir durun, misafirperver bir milletiz biz evet ama unutmayın misafirliğin kısası makbul. Üstelik siz var olanlara yenilerini eklemekten söz ediyorsunuz.” Dedi. “Resmi rakamlara göre 20 bin, gerçekte kim bilir kaç bin mülteci az mı geldi? Bu kadar misafirlik yeter. Artık Sesimizi yükseltiyoruz. “diye ekledi.
Denizli'nin huzurunu kaybettiğini ve geleceğe güvenle bakamadığını söyleyen Çavuşoğlu, mülteci sorununun çözülmesi için halkın desteğini istedi. Konuşmasının ardından başkan adayları ve partililer, meydanda pankartlarla oturma eylemi gerçekleştirdi.