Denizli Haber - Bozkurt Belediyesi ve Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği(IWSA) Denizli Şubesi işbirliği ile Cumalı mahallesinde bulunan ve 42 öğrencinin öğrenim gördüğü ilkokul ve anasınıfına gerekli araç gereç ve eğitim seti yardımı yapıldı. Hayata geçirilen çalışmaları yerinde inceleyen Bozkurt Kaymakamı Tayyar Emre Mahmutoğlu, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği(IWSA) Denizli Şube Başkanı Fatma Engin Çaputçu, basından sorumlu Yönetim Kurulu Üyesi Nil Özer, Yönetim Kurulu Üyesi Nilgün Bermant ve Yönetim Kurulu Üyesi Genel Sekreter Elvan Özbilen öğrenci ve veliler ile bir araya geldi.

ÇELİK “GÜZEL BİR OLAYA HEP BİRLİKTE ŞAHİTLİK ETTİK”

Cumalı Mahallesinde gerçekleştirilen yardım ziyaretinde açıklamalarda bulunan Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik “Bugün çok güzel bir olaya hep birlikte şahitlik ettik. Uluslararası Kadın Dayanışma Derneğinin Denizli Şube Başkanı Sayın Engin Çaputçu’nun da sayesinde biz de Bozkurt Belediyesi olarak Cumalıda ki anaokulu ve ilkokulun eksikliklerini giderdik. Halılarını, perdelerini her türlü oyun grubunu ve her türlü masasını sandalyesini yeniledik.” Dedi

DSC_3459

BAŞKAN ÇELİK “TÜRKİYE’NİN GELECEĞİNİ ÇOCUKLARIMIZ İNŞAA EDECEKLER”

Çocukların aldıkları eğitim hakkında açıklamalarda bulunan Başkan Çelik “Tabii ki biz bunu sadece şimdi yapmıyoruz, daha önce Alikurt Mahallemizde ve Bozkurt Anaokulunda da yapmıştık. Çünkü bizler biliyoruz ki geleceğimizin teminatı olan çocuklarımız ne kadar iyi eğitirsek, ne kadar iyi olanaklar sunarsak onlar da Türkiye’nin geleceğini o derece güzel inşa edecekler.” Dedi.

DSC_3490

Çelik ‘Enerjide Yol Ayrımı’ çalıştayına katıldı Çelik ‘Enerjide Yol Ayrımı’ çalıştayına katıldı

ÇAPUTÇU “GÜZELLİKLER İLE KARŞILANDIK”

Gerçekleştirilen yardım ve ziyaretler hakkında açıklamalarda bulunan Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği(IWSA) Denizli Şube Başkanı Fatma Engin Çaputçu “Biz sezon başında daha okullar açılmadan Bozkurt’ta Cumalı Mahallesi’nde bulunan anaokuluna 2 tane sınıf döşedik. Halısını perdesini sıralarını oyuncaklarını takım giderlerini de karşıladık ve o günden sonra bu okulu ziyarete gelememiştik. Bugün sayın Birsen başkanımızla beraber haberleşerek Kaymakam beyle beraber okulun ziyaretine geldik ve çok mutlu olduk çocuklarımızı gördük, sınıflarımızı gördük. Sınıflarda çok gayet güzel olmuş yani beklentimizin üstünde bir çalışma olmuş. Güzelliklerle karşılandık velilerde oradaydı, velilerin ikramları hep beraber güzel bir gün geçirdik.” Dedi.

DSC_3509

ÇAPUTÇU “ONLAR ATATÜRK’ÜN ÇOCUKLARI”

Kendileri için anasınıfı öğrencilerinin hazırlamış oldukları kısa gösteri hakkında konuşan Uluslararası Kadınlar Dayanışma Derneği(IWSA) Denizli Şube Başkanı Fatma Engin Çaputçu “Miniklerimiz bize bir eğlence ve hediye verdiler hepsi pırıl pırıl, hepsi Atatürk’ün çocukları. Ülkemizde yararlı ailelerine faydalı evlatlarımız onlar bizim.” Dedi.