Denizli Haber - Denizli'de doğaltaş şirketi Faber Mermer'in Yönetim Kurulu Üyesi Yasin Cinkaya, 14 Aralık'ta Didim ilçesinden FBR isimli teknesiyle denize açıldıktan kendisinden bir daha haber alınamadı. İş adamı Cinkaya’nın cansız bedeni Yunanistan’ın Samos Adası’nda bulundu.

Dolar Zirvede Dolar Zirvede

AW121908_06

Yapılan incelemelerin ardından cenaze Türkiye’ye getirildi. Müftü Ahmet Hulusi Efendi Camii ve Külliyesi’nde öğle namazını müteakip kılınan cenaze namazı öncesi Yasin Cinkaya'nın babası İbrahim Cinkaya, kayınpederi Yaşar Kabakçı ve kardeşi Yavuz Cinkaya taziyeleri kabul etti. İl Müftüsü Abdullah Pamuk tarafından kıldırılan cenaze namazına Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Oktay Kaynarca, iş adamları, yakınları ve ailesi katıldı.

AW121908_02

Öte yandan, Cinkaya'nın eşi ve kızının bir an olsun cenazenin bulunduğu tabutun başından ayrılmaması dikkatlerden kaçmadı. Kılınan cenaze namazının ardından Yasin Cinkaya’nın cenazesi Şemikler Aile Mezarlığı'na defnedildi.

AW121908_13

Editör: Tahir Aygün