Denizli Haber - Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nin Turan Bahadır Sergi Salonu’nda geçen hafta açtığı 100. Yılda Pamukkale Fotoğrafları Sergisi, birçok kesimin beğenisini topladı. Bir hafta açık kalan sergiyi çok sayıda Denizlili ziyaret etti. Türkiye’nin enerji alanında önde gelen şirketlerinden Aydem Enerji’nin Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı da eşi Hatice Saldanlı ile birlikte ziyaret ettiği sergide geçmişe yolculuk yaptı.

WhatsApp Image 2024-01-12 at 11.54.54

42 YIL ÖNCE AYNI POZU VERDİLER

DGC Başkanı Osman Nuri Boyacı ve Önceki Dönem Başkanı Muhammet Karaçay’dan sergide yer alan fotoğraflar hakkında bilgi alan Saldanlı çifti, 1982 yılında evlenmeden önce nişanlılık döneminde Pamukkale birlikte çektirdikleri fotoğrafın da sergilendiği görünce kısa bir şaşkınlık yaşadı. Anılara yolculuk yapan çift, 42 yıl önce çektirdikleri fotoğrafın önünde aynı pozu verdi. Ceyhan ve Hatice Saldanlı çiftini DGC Önceki Dönem Başkanı Muhammet Karaçay fotoğrafladı.

WhatsApp Image 2024-01-12 at 11.55.50

“BİZİM İÇİN SÜRPRİZ OLDU”

Taşlıcalı “Denizli turizmi unutulmamalı!" Taşlıcalı “Denizli turizmi unutulmamalı!"

Yıllar önce çektirdikleri fotoğrafı sergide gördüğü için şaşkınlık yaşadığını söyleyen Aydem Enerji Yönetim Kurulu Başkanı Ceyhan Saldanlı, sergide emeği geçenlere teşekkür etti. Saldanlı, “Ben sergiyi çok beğendim. Yıllar sonra eski günleri yaşadım, eski günleri hatırladım. Benim için de sürpriz oldu, hiç beklemiyordum.  Eski yaşantıların, eski Pamukkale’nin, eski Denizli’nin bir parçası olmak ve bunu yıllar sonra yeniden hissetmek gerçekten güzel. Emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum, çok değerli bir iş yapmışlar” diye konuştu.

“KOLAYI İLK KEZ PAMUKKALE FESTİVALİ’NDE İÇTİM”

Eski Denizli hakkındaki düşüncelerini de aktaran Saldanlı, “Şimdiki Pamukkale eskiye nazaran daha güzel. Travertenlerin üzerinde oteller vardı onlar yıkıldı. İnsanlar artık daha bilinçli, etrafı kirletmiyorlar. Benim çocukluğumda Pamukkale Festivalleri olurdu. Pamukkale’ye giden doğru dürüst yol yoktu. Eskihisar taraflarından giderdik. Köprü yoktu, dereleri geçerdik. Kolayı ilk defa çocukluğumda katıldığım Pamukkale Festivalinde içtim. Pamukkale Festivalleri benim için doğayla tanışmak, dünyayla tanışmak için bir vesileydi. Eski günlerin güzel ve anılacak tarafları çok, ama yapacak işimiz de çok. Önümüzde büyük bir gelecek var o geleceğe hazırlanmak şu anda birinci önceliğimiz” dedi.

“BU FOTOĞRAFI ÇOK SEVERİM”

Sergide anılarını tazeleyen Hatice Saldanlı ise, Ceyhan Saldanlı ile 1980 yılında nişanlanıp, 1982 yılında evlendiklerini belirterek, “İki sene nişanlı kaldık, araya askerlik girdi. Ceyhan Bey hafta sonları gelirdi. Hem o zamanlar yeni kurulan fabrikaya bakar, hem de bizleri gezdirirdi, ailecek pikniklere giderdik. O gezilerden birinde Pamukkale’ye gitmiştik. Bu fotoğrafı evlenmeden birkaç ay önce 1982 yılında çektirmiştik. Ben de bu pozu gerçekten çok severim. Çok şükür rabbim bu günleri gösterdi. Fotoğrafı bu sergide karşımda görünce; eski günleri hatırladım. Çok mutlu oldum görünce, gerçekten duygulandım” şeklinde konuştu.

Editör: Tahir Aygün