İlhan: Egemenlik Yeniden Kayıtsız Şartsız Milletin Olacaktır İlhan: Egemenlik Yeniden Kayıtsız Şartsız Milletin Olacaktır

Denizli Haber - 18 Mart 1915’te dünyanın en güçlü donanmasına karşı alınan zaferin, Türk ulusunun kaderini değiştirdiğini ve Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin burada atıldığını belirten CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “18 Mart, ulusumuz açısından son derece anlamlı bir gündür.

WhatsApp Image 2023-03-19 at 10.45.09

Bugün Türk Milletinin özgürlük ve vatanı için gerektiğinde neleri feda edebileceğini,  ‘Çanakkale Geçilmez’  sözleri ile vücut bulan kadını, erkeği, çocuğu, genci ve yaşlısıyla bir milletin varoluş mücadelesinin temelinin atıldığı gündür. Tarihimizin akışını değiştiren meşhur deyimle, Çanakkale’de yedi düvele karşı göğsünü siper edip, kazanılmış şanlı zaferlerden biridir. İman ve vatan aşkıyla çarpan yürekler, şehitlik mertebesine ve gazilik için bir an olsun gözünü kırpmadan gövdelerini siper etmişlerdir. Dönmeyi hiç düşünmediler.

WhatsApp Image 2023-03-19 at 10.45.10 (1)

Bu vatanı, evlatlarına bırakabilmek için canlarını gözlerini kırpmadan verdiler. Biz de Denizli örgütü olarak, imparatorluğun son yıllarında yokluklar içinde verilen mücadeleyi günümüzde bir nebze olsun hatırlatmak amacıyla, kahraman askerlerimizin anısına hoşaf hayrı düzenledik. Amacımız, başta Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bugün bu topraklarda yaşamamıza vesile olan tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anmaktı. Tabii, Çanakkale Zaferi’nin o şehitlerle taçlanan haliyle de bugün bu topraklarda yaşıyoruz. Hepsinin ruhu şad olsun. Şehitlerimizi bir kez daha minnet ve şükranla anıyoruz” dedi.

WhatsApp Image 2023-03-19 at 10.45.11