Denizli Haber - Kesin olmayan seçim sonuçlarına göre Denizli’de büyükşehir belediyesi ile Merkezefendi ve Pamukkale ilçe belediye başkanlığı seçimlerini CHP adayları kazandı. Akşam saatlerinden itibaren Çınar Meydanı’nda toplanmaya başlayan vatandaşlar saatler ilerledikçe mahşeri bir kalabalığa dönüştü. Mustafa Kemal’in Askerleriyiz sloganları eşliğindeki seçim kutlamaları havai fişek gösterileri ile süslendi.

Denizli’de CHP 15, AK Parti 3 ve YRP 1 belediye kazandı Denizli’de CHP 15, AK Parti 3 ve YRP 1 belediye kazandı

Chp Adaylari 25 Yil Sonra Çinar Meydani’nda Zeybek Oynadi (4)

HORZUM: UKDEMİ GERÇEKLEŞTİRİYORUM

Kalabalığa seslenen CHP İl Başkanı Ali Osman Horzum, çeyrek yüzyıldır bu günün hayalini kurduğunu söyleyerek zeybek oynadı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Pamukkale Belediye başkanlığı seçimini kazanan Ali Rıza Ertemur, CHP Milletvekili Şeref Arpacı da Horzum’a katıldı.

Chp Adaylari 25 Yil Sonra Çinar Meydani’nda Zeybek Oynadi (5)

Horzum burada yaptığı konuşmada; “Kurduğum bir hayal vardı. O hayâlı gerçekleştirdik ama sesimi aldı. Feda olsun sesim. Bu seçimi biz kazandık. Bir avuç seçkinler değil. Bu seçimi siz kazandınız., halk kazandı, halk çocukları kazandı. 1 Nisan’da güneş çok farkmlı doğacak.

Biz garibanların, fakirin fukaranın, garibin gurebanın üzerine doğacak güneş artık.

Başta örgütüm olmak üzere sandıkta görev alan, alanda görev alan tüm dostlarıma teşekkürler. Denizli’de Türkiye ittifakını kurduk. Kürt’üyle, Türk’üyle, Çerkez’iyle, Lazı’ıyla beraber kazandık. Beraber yöneteceğiz. Sizlerin geleceği için, çocuklarımız için, gençlerimiz için, analarımız için gece gündüz çalışacağımıza söz veriyorum. Çeyrek yüzyıllık hayalimdi. Bugünü bana nasip eden Allah’ıma teşekkür ediyorum, sizlere teşekkür ediyor ve içimdeki bir uhdeyi gerçekleştirmek istiyorum. Bir gün büyükşehir kazandığımda Çınar Meydanı’nda zeybek oynayacağım demiştim. Çalın bir zeybek…” ifadelerini kullandı.

Chp Adaylari 25 Yil Sonra Çinar Meydani’nda Zeybek Oynadi (3)

İFTİRALARA RAĞMEN…

Kalabalığa seslenen Doğan ise haklarında karalama kampanyası yürütüldüğünü ifade ederek; “2019’da yola çıkmıştık. O tarihten itibaren her zaman benim yanımda oldunuz. Biz herkesi kucakladık. Sosyal demokrat belediyecilik anlayışını Merkezefendi’de yeniden tesis ettik.

Sizler bize inandınız. O kadar attıkları iftiraya, çamura rağmen dimdik yanımızda durdunuz. Merkezefendi ile başlayan değişim büyükşehri, Pamukkale’yi ve birçok ilçemizi size geri kazandırdı.

Şimdi Denizli ne dedi biliyor musunuz? Rantçı belediyecilik değil, halkçı belediyecilik kazandı. Biz kazandık. İyi ki; varsınız. İyi ki yol arkadaşı olmuşuz. Daha yapacak işlerimiz var.

Söz veriyorum her zaman halktan yana olacağım. Her zaman hesap vereceğim. Her zaman sizlerin yanında olacağım” diye konuştu.

Chp Adaylari 25 Yil Sonra Çinar Meydani’nda Zeybek Oynadi (2)

DÜNYA’NIN İNCİSİ YAPACAĞIZ

CHP Pamukkale Belediye Başkan Adayı Ali Rıza Ertemur ise yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı: “Bugün buralarda, bu sokaklarda, ben ne dersem olur diyenleri yere getirdiniz. O kadar büyüksünüz ki, o kadar güçlüsünüz ki, hiç kimse sizin karşınızda duramaz. Bugün bir tarih yazdınız. Sonsuz teşekkürler. Yapamadıklarımızı yapacağız dedik, dokunamadıklarımıza dokunacağız dedik… Hani siz o insanlara, hor gördüğünüz insanlarla biz gönülden birleştik. Birlikte türküler söyledik, birlikte ağladık. Sevincimizde, hüznümüzde onlarla birlikte olduk. Hepinize sonsuz teşekkürler. Bu daha başlangıç... Göreceksiniz daha ne tarihler yazacağız. Göreceksiniz. Sizler Mustafa Kemal’in askerlerisiniz.

İşte bugün Denizli bir tarih daha yazdı sizlerle birlikte. Hep üzülmüştük seçim sonuçlarını aldığımızda ama bugün bu mutluluğu yaşatanlara selam olsun.

Dünyanın incisi yapacağız Pamukkale’yi birlikte. Birlikte başardık, birlikte yöneteceğiz Pamukkale’yi… Ne derlerse desinler”

Editör: Tahir Aygün