Denizli Haber - Ziyarette, 3. Yargıtay Dairesi'nin Anayasayı ihlal eden kararı sonrası yaşanan hukuksuzluk ve bu süreçte hukukçulardan oluşan bir ceza dairesi tarafından gerçekleştirilmiş olmasının yarattığı endişeler ele alındı. Görüşmede, hukuk devleti ilkesine uyulmamasının vahameti ve yaşanan anayasal suçun sorumlularıyla ilgili hukuki mücadele konuşuldu.

Ziyaretçiler, hukukun üstünlüğüne vurgu yaparak, bu tür hukuksuzlukların önlenmesi ve sorumluların hesap vermesi için tüm hukuki yolların kullanılması gerekliliğine dikkat çektiler. CHP Parti Meclisi Üyesi Av. Bülent Nuri Çavuşoğlu, ziyaretin ardından yaptığı açıklamada, "Hukuk devleti ilkesine olan inancımızı ve bu ilkeyi koruma azmimizi sürdüreceğiz. Anayasal suçlarla mücadelede hukukun üstünlüğüne her zamankinden daha fazla ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde, Denizli Barosu ile birlikte, hukukun üstünlüğü ve bağımsızlığı için mücadelemizi sürdüreceğiz” diye konuştu.

Hukuki mücadelede iş birliği yapma ve hukuk devleti ilkesini savunma konusundaki kararlılıklarını vurgulayan İl Başkanı Ali Osman Horzum, yargının bağımsızlığı için Denizli Barosu ile her zaman işbirliğine hazır olduklarını dile getirdi.

Merkezefendi İlçe Başkanı Av. Müjdat İlhan ise, "Hukukun üstünlüğüne inancımız tamdır. Denizli Barosu Başkanı Adnan Demirdöğen'in bu zorlu süreçte her zaman yanındayız” dedi.

Denizli Baro Başkanı Adnan Demirdöğen ise, CHP Ekibinin ziyaretinden duyduğu memnunluğu dile getirerek, “Hukukun üstünlüğü ve bağımsızlığı için mücadelemiz devam edecektir” diye konuştu.

ÖZLEMLE ANIYORUZ

Pamukkale ve Karahayıt Turizmi Zor Günler Geçiriyor Pamukkale ve Karahayıt Turizmi Zor Günler Geçiriyor

Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ebediyete intikalinin yıldönümünde bir kez daha saygı ve özlemle andıklarını ifade eden CHP Denizli İl Başkanı Ali Osman Horzum, “O'nun eşsiz devrimci fikirleri ile aydınlattığı bu yolun sonunda, inanıyorum ki ülkemiz, bağımsız yargı ve eksiksiz bir millet egemenliğine kavuşacaktır. Cumhuriyetin fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür evlatları, ülkemizin siyasi bağımsızlığını ekonomik bağımsızlık ile perçinleyecek, liyakat esasına dayalı, laik, demokratik ve sosyal hukuk devleti tüm ilkeleriyle hayata geçirilecektir. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikalinin 85’inci yıl dönümünde Atatürk ve silah arkadaşlarıyla vatanımız için şehit düşmüş tüm kahramanlarımızı rahmetle anıyor, aziz hatıraları önünde saygıyla eğiliyorum, tüm gazilerimize şükranlarımı sunuyorum” ifadelerini kullandı.

Editör: Tahir Aygün