Denizli Haber - Denizli Adliye Sarayında savcılığa suç duyurusunda bulunan Horzum, kamusal görevini kötüye kullanan TRT Genel Müdürü hakkında suç duyurusunda bulunmak üzere adliyeye geldiklerini belirtti.

TRT Genel Müdürü Zahid Sobacı'nın göreve başladığı günden bu yana, TRT'ye yanlı bir yayın politikası izlettiğini öne süren Horzum, "TRT Devletin ve Milletin Kuruluşudur. Hepimizin vergileriyle gelir elde etmektedir. Buna karşın çok uzun süredir CHP'yi yok sayan veya kötüleyen yayınlar yapmaktan geri durmamaktadır. TRT Kanunu, TRT kanallarının yayınlarında tarafsız davranmasını hükmetmiştir. Ne var ki mevcut TRT yönetimi bu yükümlülüğünü yerine getirmemektedir. Özellikle seçim dönemi boyunca TRT, devlet televizyonu olarak değil, AKP'nin propaganda makinesi olarak çalışmıştır. Genel Başkanımızı ve partimizi yok sayan zihniyetin demokrasi tarihimize kara bir leke olarak geçtiğini belirtmek isteriz. Siyasi tarihimiz bu kişileri yargılayacak ve mahkum edecektir. Ancak hesabımızın mahşere kalmasına izin vermeyeceğiz. Bu adaletsizliğin sorumluları hukuk önünde de hesap vermek zorundadır." dedi.

 TRT'nin, AK Parti'nin ve Erdoğan'ın seçimi kazanması için bir televizyon kanalı ne yapmalıysa onu yaptığını savunan Horzum, "Adeta Saray'ın sözcüsü haline gelmiştir. Bu süreçte CHP Genel Başkanı, MYK üyeleri, PM üyeleri ve milletvekilleri TRT ekranlarında canlı yayınlanan hiçbir programa davet edilmemiştir. O kadar ki Genel Başkanımız, TRT'de yalnızca hain darbe girişiminin ardından bir defa programa davet edilmiştir. Genel Başkanımızın siyasi konuşmaları TRT'de ya yayınlanmamakta ya da çok az yayınlanmaktadır. Seçim boyunca CHP'nin ve Cumhurbaşkanı Adayımız Kemal Kılıçdaroğlu'nun siyasi reklamları, TRT ekranlarında Recep Tayyip Erdoğan'ın çok altında yayınlanmıştır. Bunların da çoğu gündüz kuşağında yayınlanmıştır. TRT ekranlarında CHP ile ilgili yapılan haberlerin çoğu olumsuz şekildedir. Tüm bu konular nedeniyle halkın haber almasını engelleyen, siyasi haklarımızı kullanmamıza ve duyurmamıza izin vermeyen, görevini kötüye kullanan TRT Genel Müdürünü bugün savcılığa şikayet ediyoruz." ifadesini kullandı.

Editör: Tahir Aygün