Denizli Haber - CHP Pamukkale’de belediye başkan adayını belirlemek için çalışmalar devam ediyor. Ali Kurt, İlhan Özcan, Gökhan Çankır, Arda Arpacı ve Şükrü Sezen olmak üzere 5 isim resmi olarak CHP Pamukkale İlçe Belediye Başkan Aday Adaylığı için başvurusunu yapmıştı. Ayrıca CHP Pamukkale İlçe Yönetimi, Genel Merkeze yazıyla ön seçim talebinde bulunmuştu. Ancak ön seçimle ilgili bu güne kadar bir cevap gelmediği de öğrenildi. CHP Genel Merkezi tarafından çeşitli yöntemlerle; Denizli Büyükşehir, Pamukkale ve Merkezefendi İlçeleri başta olmak üzere kimin belediye başkanı adayı gösterilmesi konusunda taramalar yaptığı da biliniyor. Merkezefendi İlçesinde mevcut Belediye Başkanı Şeniz Doğan’ın muhtemel aday olduğuna kesin gözüyle bakılırken, Pamukkale İlçesinde kimin aday olacağı parti içinde büyük merak konusu.

TELEFONLA YAPILAN ANKETE TEPKİ VAR

Öyle ki, CHP Pamukkale’de hareketli, heyecanlı anlar yaşanıyor. CHP Genel Merkezi tarafından, CHP Pamukkale İlçe Örgütü üyeleri bugünlerde aranarak, sunulan 4 ya da 5 ismin arasından kimi başkan adayı görmek istediği soruluyor. Telefonla gerçekleşen ankette ise, Pamukkale İlçe için resmi aday adaylığı başvurusu olmayan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, eski Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur, eski Baro Başkanı Adil Demir ile birlikte resmi başvurusu olan aday adayı Ali Kurt’un isminin sorulduğu dile getirildi. Diğer resmi başvuru yapmış aday adaylarının isimlerinin sorulmadığı iddia edildi. Bu durum ise hem parti üyesi isimler hem de resmi başvuru yapan ancak telefonla gerçekleşen anketle isimleri üyelere sunulmadığı iddiasıyla gündeme gelen aday adayları arasında tepkiye neden olduğu öğrenildi. İddialara göre bugün anketin sonuçlanacağı ve bu sorulan isimler arasından adayın belirleneceği iddiası da gündemde yer tuttu.

Pamukkale'ye Halil Pekdemir sözü! Pamukkale'ye Halil Pekdemir sözü!

“ADAY BELİRLEMEDE TÜM PARAMETRELER KULLANILIYOR”

Konuyla ilgili sorularımızı yanıtlayan, Genel Merkez tarafından telefonla isimler belirtilerek bir anketin yapıldığını doğrulayan CHP Pamukkale İlçe Başkanı Uğur Coşkun, şu ifadeleri paylaştı, “Genel Merkezimiz Denizli’mizin kazanılacağından çok emin. Bu noktada Pamukkale İlçemizde çok fazlasıyla önemli. Genel merkez tarafından çok yönlü araştırmalar yapılıyor. Bilindiği üzere heyetlerde geldi, yüz yüze de görüşmeler, araştırmalar yaptı. Şimdi telefonla üyelerimiz, ilçe halkımız, seçmenimiz aranarak isimler sunulup, kimi aday görmek istedikleri yönünde bir ankette yapılıyor.  Tabi burada, ‘5 isim sunuluyor, yarın diğer isimlerde sorulmayacak’ diye bir şey yok. Yani bir çok farklı metodu, elde edilen verileri, bilimsel yöntemlerle bir arada kullanıyorlar. Bu bir araştırma tarama bütünü. Bu bir ilçenin ya da ilin dahil olduğu bir şey değil. Bu parametreyi belirleyen organlar biz değiliz. Belirttiğim gibi bilimsel veriler ışığında gidiyor. Adayımızda bu sonuç ışığında belirlenecek. Telefonla gerçekleşen anket için üyelerimizden ve aday adaylarımızdan gelen eleştirilere, sorulara da cevabımız bu şekilde oluyor. Şu bir gerçek ki CHP; Denizli Büyükşehir, Pamukkale ve Merkezefendi Belediyelerini halkımızın desteğiyle kazanacak. Kazanan Denizli’miz olacak, vatandaşımız olacak” dedi.

Editör: Tahir Aygün